Therese Johaug zdemolowała rywalki, Polki bez błysku

Zwycięstwem Therese Johaug zakończył się biegna 10 kilometrów kobiet. Norweżka pokonała Amerykankę Jessie Diggins i Szwedkę Fridę Karlsson, która wygrała przed tygodniem.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Therese Johaug PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Therese Johaug
Ten sezon w biegach na 10 kilometrów kobiet, to walka Fridy Karlsson z Therese Johaug. W niedzielę dużo lepsza była Johaug, która pokonała drugą Jessicą Diggins aż o 14,5 sekundy. Tym razem Karlsson uplasowała się dopiero na trzeciej pozycji.

Co ciekawe w pierwszej szóstce mieliśmy aż trzy reprezentantki USA, gdyż w czołówce znalazły się też Rosie Brennan i Hailey Swirbul. Wśród 88 zawodniczek, które dobiegły do mety znalazły się też trzy reprezentantki Polski, które jednak nie pokazały się z dobrej strony.

Izabela Marcisz, która w sobotę zajęła 19. miejsce w sprincie poprawiając swój najlepszy wynik w życiu, nie spisała się w biegu na 10 kilometrów tak dobrze jak wcześniej w Ruce, gdy zajęła 39. miejsce. Tym razem Polka przybiegła ponad 2 minuty za rywalkami, co dało jej 54. miejsce. W samej końcówce stawki uplasowały się Daria Szkurat i Karolina Kaleta, które zajęły odpowiednio 84. i 86. miejsca.

Wyniki biegu na 10 km kobiet

# Zawodniczka Kraj Punkty
1. Therese Johaug Norwegia 23:40.1 min.
2. Jessica Diggins USA +14.5 s.
3. Frida Karlsson Szwecja +17.1 s.
4. Rosie Brennan USA +24.3 s.
5. Heidi Weng Norwegia +26.6 s.
6. Hailey Swirbul USA +27.7 s.
54. Izabela Marcisz Polska +2:21.4 m.
84. Daria Szkurat Polska +4:35.4 m.
86. Karolina Kaleta Polska +5:38.1 m.

Czytaj także: Pech w najgorszym możliwym momencie Góralski pałac. Tak mieszka Kamil Stoch ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner surowy w ocenie polskich skoczków. "Wydawało się, że gorzej być nie może"

Czy Therese Johaug to obecnie najlepsza zawodniczka na dystansie 10 km?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×