Brat pozazdrościł siostrze. Polak 14 sekund od punktów podczas Tour de Ski

W środę, w szwajcarskim Lenzerheide odbył się bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym w ramach Tour de Ski. Zwyciężył Fin Iivo Niskanen, a najlepszy z Polaków, Dominik Bury zakończył rywalizację na 42. miejscu.

Michał Gałęzewski
Iivo Niskanen Getty Images / Matthias Hangst / Iivo Niskanen
Dwukrotny mistrz olimpijski Iivo Niskanen wyraźnie pozazdrościł swojej siostrze Kerttu, która wygrała w Lenzerheide bieg na 10 kilometrów. Fin prowadził już od drugiego międzyczasu i konsekwentnie powiększał przewagę nad rywalami, która ostatecznie wyniosła prawie 20 sekund.

Fin wygrał przed rosyjsko-norweską koalicją. Kolejne miejsca na podium zajęli Aleksander Bolszunow oraz Paal Golberg. Wśród Polaków, od początku o trzydziestkę walczył nasz obecnie najlepszy długodystansowiec Dominik Bury, który biegł na kolejnych międzyczasach pomiędzy czwartą, a piątką dziesiątką.

Ostatecznie Dominik Bury zakończył rywalizację na 42. miejscu, 14 sekund za trzydziestym Friedrichem Mochem z Niemiec. Dużo dalej w biegu na 15 kilometrów uplasowali się specjaliści od sprintów - Kamil Bury i Maciej Staręga, którzy zajęli odpowiednio 72. i 87. miejsce w stawce 103 zawodników, którzy ukończyli bieg.