Kerttu Niskanen wygrała po znakomitym finiszu. Słaby występ polskich biegaczek

Finka Keertu Niskanen doskonale spisała się w końcówce biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym i pokonała drugą Ebbę Andersson aż o 18 sekund. Bardzo słabo spisały się Polki, które uplasowały się w samej końcówce.

Michał Gałęzewski
zawodnicy startujący w biegach narciarskich AFP / JOHANNES EISELE / Na zdjęciu: zawodnicy startujący w biegach narciarskich
Za nami druga konkurencja kobiet w ramach Tour de Ski. Śnieżne szwajcarskie Lenzerheide gościło 81 zawodniczek. Od początku bardzo dobrze spisywały się dwie Szwedki - Ebba Andersson i Frida Karlsson. W drugiej części wyścigu, do głosu doszła Kerttu Niskanen, która jeszcze 2,6 kilometra przed końcem miała 2.4 sekundy straty do Andersson.

Finka w samej końcówce przyspieszyła i wygrała aż o 18.2 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Nieprajewa, która wyprzedziła w końcówce dwie zawodniczki. W walce o punkty totalnie nie liczyły się niestety dwie Polki.

Weronika Kaleta zajęła 77. miejsce, przybiegając tuż za reprezentantką Tajlandii - Karen Chanloung, natomiast Karolina Kaleta uplasowała się na przedostatniej, 80. pozycji, pokonując jedynie Chorwatkę Vedranę Malec.