Norwegowie najbardziej zadowoleni po Tour de Ski. Bardzo dobry występ Dominika Burego

Johannes Hoesflot Klaebo co prawda zajął tylko 5. miejsce we wspinaczce na Alpe Cernis, jednak nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie w całym cyklu. We wtorek najlepszy był Sjur Roethe.

Michał Gałęzewski
Dominik Bury Getty Images / Loris Joseph Kaufmann/Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dominik Bury
Dla biegaczy narciarskich Tour de Ski, to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w roku. Tym razem co prawda cykl składał się tylko z sześciu biegów, jednak i tak żeby wygrać, trzeba było wykazać się wielkimi umiejętnościami. Ostatecznie w cyklu z ponad 2-minutową przewagą nad drugim miejscem zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo.

We wtorek, w najtrudniejszym wyścigu ze wszystkich, najlepszy był rodak Klaebo - Sjur Roethe, który wygrał o 2.4 sekundy z Denisem Spicowem. Na najniższym stopniu podium uplasował się Niemiec Friedrich Moch, a swój najlepszy występ w karierze zanotował reprezentant Andory - Ireneu Esteve Altmiras, który zajął 6. miejsce.

Dobrze ostatnie zawody Tour de Ski będzie też wspominał jedyny reprezentant Polski - Dominik Bury, który z biegiem czasu mijał kolejnych zawodników. Na 2.3 kilometrze był dopiero 43., a na ostatnim pomiarze, na 800 metrów przed końcem zajmował 26. miejsce. Zdołał jeszcze minąć pięciu biegaczy i zakończył na 21. pozycji, tuż za Federico Pellegrino. Dla Burego to wyrównanie drugiego najlepszego wyniku w karierze. To jego najskuteczniejsze występy od dwóch lat, a w tym sezonie zapunktował już czwarty raz. W klasyfikacji generalnej Tour de Ski, Bury zajął 31. miejsce.

Wyniki biegu na 10 km mężczyzn:

# Zawodnik Kraj Czas
1. Sjur Roethe Norwegia 31:42.1 min.
2. Denis Spicow Rosja +2.4 s.
3. Friedrich Moch Niemcy +18.9 s.
4. Lucas Boegl Niemcy +30.0 s.
5. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia +34.9 s.
6. Ireneu Esteve Altmiras Andora +37.0 s.
21. Dominik Bury Polska +1:22.8 m.

Końcowa klasyfikacja Tour de Ski, po 6 biegach:

1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 2:24:56.0 h.
2. Aleksander Bolszunow Rosja +2:03.2 m.
3. Iivo Niskanen Finlandia +3:14.5 m.
4. Denis Spicow Rosja +3:21.5 m.
5. Paal Golberg Norwegia +4:08.3 m.
6. Iwan Jakimuszkin Rosja +4:28.0 m.
31. Dominik Bury Polska +9:52.9 m.

Czytaj także:  Adam Małysz odsłonił kulisy  Znamy plan rywalizacji w Bischofshofen ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Kamilem Stochem? "Ma odczucia, że wszystko robi dobrze"

Czy występ Dominika Burego można ocenić pozytywnie?