"Szaleństwo i idiotyzm". Niemcy zerwali umowę z rosyjską gwiazdą, która poparła Putina

Aleksander Bolszunow jawnie poparł rosyjski atak na Ukrainę. Ma to odzwierciedlenie w sporcie. Jeden z niemieckich sponsorów zerwał z nim współpracę. Jego postawę określa hańbą.

Dawid Franek
Dawid Franek
Aleksander Bolszunow Getty Images / Na zdjęciu: Aleksander Bolszunow
Kilka dni temu na stadionie Łużniki odbył się wiec poparcia dla wojny wywołanej przez Władimira Putina. Oficjalnie wydarzenie zorganizowano w ósmą rocznicę aneksji Krymu. Nie zabrakło na nim sportowców, którzy osiągali sukcesy podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wśród nich był Aleksander Bolszunow, zdobywca trzech złotych medali podczas rywalizacji w Pekinie.

Zachowanie Rosjanina oburzyło firmy, które dotychczas z nim współpracowały. Wśród nich jest KinetiXx, niemiecki producent rękawic dla biegaczy narciarskich i biathlonistów. Bolszunow nie może już liczyć na wsparcie tej firmy.

- To szaleństwo i idiotyzm. Brak mi słów. Udowodnił, że jest zwolennikiem Putina, a to jest całkowicie nie do przyjęcia. Całkowicie się od tego dystansujemy - powiedział w rozmowie z norweskim vg.no, Helmut Hanus, kierownik marketingu sportów zimowych w KinetiXx.

ZOBACZ WIDEO: Tego się nie spodziewała. Problemy Igi Świątek

Hanus potwierdził jednocześnie, że KinetiXx zamierza zerwać wszystkie stosunki z Rosją i nie widzi podstaw, aby w przyszłości współpracować choćby z Aleksandrem Bolszunowem.

Teraz niemiecki producent rękawic skupia się na pomocy Ukrainie, która już mocno ucierpiała po ataku Rosji. KinetiXx ma dostarczyć poszkodowanemu państwu odzież i żywność.

Czytaj także:
Małysz jest wściekły. Mówi o wyborze trenera Polaków
Dalsze losy byłych trenerów Biało-Czerwonych. Stefan Horngacher z największymi sukcesami

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×