WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet (4x5 km) w Seefeld
  • 28 Lutego 2019, 13:00

Nie udało się zatem zrealizować wielkiego marzenia Polek, jakim było miejsce w najlepszej ósemce. Dziękujemy już za udział w relacji i zapraszamy na 15:30, gdy rozpoczniemy relacje na żywo z serii próbnej przed kwalifikacjami skoczków na obiekcie normalnym. 

Urszula Łętocha nie obroniła 10. pozycji. Wyprzedziły ją Szwajcarka Nathalie von Siebenthal, Czeszka i Kanadyjka. Tym samym Biało-Czerwone rywalizację zakończyły dopiero na 13. miejscu.  

8. pozycja dla Francuzek, 9. lokata dla Słowenek. Czekamy na Uruszulę Łętochę. 

Na 5. miejscu sztafetę zakończyły Amerykanki ze stratą 3 minut do Szwedek. Na 6. pozycji zmagania ukończyły Finki, a za nimi Włoszki. 

Na 1,5 km przed metą Urszula Łętocha biegła na 10. miejscu, ale blisko za nią była Szwajcarka. Polka nie miała już większych szans dogonienia Francuzek i Słowenek. 

Rosjanki cieszą się z brązowego krążka. Niemki na 4. miejscu. Czekamy na kolejne biegaczki, w tym Urszulę Łętochę. 

W końcówce Natalia Neprajewa mocno podkręciła tempo i zgubiła Niemkę. Tym samym brązowy medal dla Rosjanek. Niemka wywróciła się na zjeździe tuż przed metą i pogrzebała szanse swoje i koleżanek na medal. 

3 sekundy za Stiną Nillsson wpadła na metę Therese Johaug. Norweżki ze srebrem, a teraz czas na walkę o brązowy medal. 

Stina Nilsson pierwsza! Szwedki mistrzyniami świata w sztafecie!

Stina Nilsson obroniła się i na sprinterskim finiszu powinna być lepsza! 

I kolejny podbieg! Atakuje Therese Johaug, ale szybki kontratak Nilsson! Co za walka! 

Obie zawodniczki podbieg zakończyły obok siebie. Teraz zjazd, potem jeszcze jeden krótki podbieg. 

Tymczasem Therese Johaug dogoniła Stinę Nilsson i próbuje wyprzedzić Szwedkę na podbiegu. 

Po 17,5 km Urszula Łętocha nadal biegnie na 10. miejscu. Strata do 8. w tej chwili Słowenki wynosi 33 sekundy. 

A Therese Johaug coraz bliżej Nilsson. Szwedka ma jeszcze 6 sekund przewagi, a za chwilę bardzo stromy podbieg. 

Rosjanka i Niemka zaciekle walczą o brąz. Na ostatnią pętle ruszyły obok siebie. Ich strata do Szwedki Nilsson wynosi minutę i 35 sekund. 

Therese Johaug na podbiegu zbliżyła się do Nilsson. Na 2,5 km przed metą Szwedki wyprzedzają Norweżki już tylko o 8 sekund. Emocje rosną. 

Po 16 km Nilsson utrzymuje przewagę nad Johaug. Tymczasem Urszula Łętocha wyprzedziła już Czeszkę. Biegnie na 10. miejscu, a do ósmych Francuzek traci 31 sekund. 

O miejsce w ósemce Polkom będzie jednak bardzo trudno. Po 15 km Biało-Czerwone do ósmych Francuzek traciły 36 sekund. 

Johaug i Nilsson walczą o złoto. Tymczasem o brązowy medal stoczą bój Niemka Laura Gimmler oraz Rosjanka Natalia Neprajewa. Na czwartą pętlę obie zawodniczki ruszyły obok siebie. 

Bardzo dobry bieg Izabeli Marcisz. Polka dobiegła już do strefy zmian i przyprowadziła reprezentację Polski na 11. miejscu. Biało-Czerwone gonią 10. Czeszki, do których tracą tylko 4 sekundy! Na trasie już Urszula Łętocha. 

I czas na czwartą zmianę. Szwedka Stina Nilsson ruszyła z przewagą prawie 19 sekund nad Norweżką Therese Johaug. Czy dwukrotna mistrzyni świata już z Seefeld dogoni Nilsson?

Szwedka na jednym podbiegu wypracowała sobie około 15 sekund przewagi nad Norweżką Astrid Jacobsen. Fantastyczny atak Kalli!

Charlotte Kalla zaatakowała!

 

Izabela Marcisz nadal na 14. miejscu, ale zbliżyła się już na 6 sekund do 13. Japonki. 

12,5 km za najlepszymi biegaczkami. Na prowadzeniu Norweżki i Szwedki. Niemka zaczyna tracic i przegrywa z tą dwójką o 10 sekund. 

Po 11 km Niemka zbliżyła się na 5 sekund do prowadzącej Norweżki i Szwedki. Czwarta Rosjanka traci do liderek 11 sekund. Izabela Marcisz biegnie cały czas na 14. miejscu, ze stratą 31 sekund do 13. biegaczki z Kazachstanu. 

 

Justyna Kowalczyk w strefie zmian. Polka przyprowadziła szafetę na 14. miejscu ze stratą 2 minut i 24 sekund do liderek. Do 13. Szwajcarek Polki tracą prawie pół minuty. Ich przewaga nad 15. Kazachstanem wynosi 18 sekund. Na trasę ruszyła Izabela Marcisz.

 

Niemki i Rosjanki do prowadzącej dwójki tracą 11 sekund. Na 5. miejscu trzecią zmianę rozpoczęły Finki ze stratą 45 sekund do liderek. Na 6. miejsce awansowały Amerykanki, ale ich strata do liderek to minuta i 19 sekund. 

I czas na trzecią zmianę. Do strefy zmian Ingvild Flugstad Oestberg przyprowadziła Norweżki na prowadzeniu. Bliko obrończyń tytułu Szwedki. Niemki i Rosjanki nieco straciły. 

 

Po 8,5 km Justyna Kowalczyk nadal biegnie na 16. miejscu, ale dwukrotna mistrzyni olimpijska już prawie dogoniła rywalki z Kazachstanu i Chin. 

Norweżka, Szwedka, Niemka i Rosjanka przyspieszyły. Po 8 km nad piątą Finką mają już 20 sekund przewagi. Za Finkę spadła już Włoszka, która nie utrzymała tempa najlepszych. 

Justyna Kowalczyk pierwszą swoją pętlę zakończyła na 15. miejscu. Strata do liderek Polek znów wynosi 2 minuty. Na 15. miejscu Kazachstan, z przewagą 27 sekund nad Biało-Czerwonymi. 

Za prowadzącą czwórką, ze stratą 5 sekund, biegnie Włoszka. 15 sekund do najlepszych traci już Finka. 

A na prowadzeniu do Rosjanek, Norweżek i Szwedek dołączyły Niemki. Te cztery sztafety ma już za sobą 7,5 km rywalizacji.

Po pierwszym kilometrze Justyna Kowalczyk nieco zmniejszyła straty. Do 15. Szwajcarki Polka zbliżyła się na 30 sekund. Z kolei strata Biało-Czerwonych do prowadzących wynosi minutę i 50 sekund. 

 

Monika Skinder do strefy zmian przybiegła na 16. miejscu. Strata Polek do liderek wynosi aż 2 minuty. Na trasie już Justyna Kowalczyk. 

Na razie przeciętnie biegną Amerykanki, które po pierwszej zmiany zajmowały 11. miejsce, ze stratą 44 sekund. 

Czekamy aż do strefy zmian dobiegnie Monika Skinder i wtedy na trasę ruszy Justyna Kowalczyk. 

Na pierwszym miejscu do strefy zmian wpadła Julia Biełorukowa z Rosji. Tuż za nią Norweżka Heidi Weng i Szwedka. Przewaga tej trójki nad czwartymi Niemka to 7 sekund. 

Za chwilę na trasę ruszą zawodniczki z drugiej grupy. 

Niestety Monika Skinder coraz bardziej traci. Po 3,5 km Polka jest 16. i traci już prawie 50 sekund do prowadzącej grupy, gdzie na czele są teraz Szwedki. Justyna Kowalczyk będzie miała co odrabiać...

Liczyliśmy, że Monika Skinder, która specjalizuje się w stylu klasycznym, będzie w stanie być bliżej czołowej grupy. Polka pierwszej pętli nie pobiegła jednak najlepiej. Może lepiej będzie na drugiej. 

Po 2,5 km prowadzą Rosjanki, minimalnie przed Niemkami, Norweżkami i Szwedkami. Monika Skinder dopiero na 15. miejscu, a jej strata do liderek wynosi już 22 sekundy. 

 

I biegaczki są już na stadionie. Zakończyły pierwszą z ośmiu pętl. W czołowej grupie jest 11 zawodniczek, ale nie ma wśród niej niestety Moniki Skinder. 

Biegaczki walczą z pierwszym podbiegiem i zbliżają się do pomiaru czasu po 2,5 km. 

Na razie zawodniczki biegną w dużej grupie. Na prowadzeniu sztafeta reprezentacji Niemiec. 

Ruszyły! 17 biegaczek, w tym Monika Skinder już na trasie. 

Zawodniczki już na starcie! Jeszcze chwila i rozpoczynamy sztafetę. 

Jeszcze przed startem zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. 

Czy Polki zajmą miejsce w czołowej ósemce sztafety?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Faworytkami rywalizacji są Norweżki i Szwedki. O medal powinny walczyć także reprezentacje: USA, Finlandii i Rosji. Dla Polek wielkim osiągnięciem byłoby miejsce w ósemce, co zagwarantowałoby młodym dziewczynom stypendium. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwone. Za chwilę zaczynamy!

Na liście startowej sztafety 17 reprezentacji, w tym Polki. Biało-Czerwone pobiegną w składzie: Monika SkinderJustyna Kowalczyk (obie stylem klasycznym) oraz Izabela Marcisz i Urszula Łętocha (obie stylem dowolnym). Początek rywalizacji o 13:00. Każda z biegaczek biegnie po 5 km. W polskim zespole rozpocznie Monika Skinder. 

Rozpoczynamy ciekawe, z punktu widzenia polskiego kibica, popołudnie w Seefeld. Najpierw będziemy emocjonować się sztafetą kobiet w Seefeld z Justyną Kowalczyk, a później treningiem i kwalifikacjami skoczków na normalnej skoczni.

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.