Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

IAAF chce poprawy poziomu przełajowców

Organizatorzy 40. Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych wchodzą w najważniejszy etap przygotowań do tej imprezy. W środę wizytę w Bydgoszczy zakończyła delegacja IAAF-u.
Sebastian Nowak
Sebastian Nowak

Jubileuszowe, bo czterdzieste Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych po raz drugi zawitają do bydgoskiego Myślęcinka. 24 marca przyszłego roku światowa elita powalczy o czempionat globu. Impreza ta od 1973 roku odbywała się co roku, ale po zawodach w Hiszpanii w 2011 roku IAAF (Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna) zadecydowała o zmianie cyklu tej imprezy na dwuletni. - Te zawody są szczególne, bo będą pierwszymi w nowym trybie. Ta zmiana ma nadać nową energię i zwiększyć popularność - wyjaśnia delegat organizacyjny IAAF, Anna Riccardi. - Nie oczekujemy większej ilości zgłoszeń zawodników, ale poprawy ich poziomu. Dzięki tej zmianie mają oni więcej czasu na przygotowania - dodała Riccardi.

Bydgoszcz już raz gościła najlepszych przełajowców w 2010 roku. Gród nad Brdą jest ewenementem na światową skalę, bo w ciągu pięciu lat trzykrotnie zorganizuje imprezę rangi mistrzostw świata (w 2008 w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa świata juniorów). Ci, którzy po raz drugi wystartują w tej imprezie w Myślęcinku, mogą być zaskoczeni zmianą trasy w porównaniu z tą sprzed trzech lat, bo na obecnej znajdą się pagórki, co zwiększa jej poziom trudności. - O ostatecznym kształcie trasy zdecydowaliśmy po ostatnim Bydgoskim Crossie - powiedział dyrektor generalny tej imprezy, Krzysztof Wolsztyński. - Dla IAAF-u jest to druga ważna impreza po MŚ w Moskwie, dlatego przyjedzie tu wiele znanych osobistości, m.in. prezydent IAAF Lamine Diack - zapowiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ta impreza to nie tylko okazja do zobaczenia z bliska sław światowej Królowej Sportu, ale również sposób na zachęcenie społeczeństwa do częstszego biegania. W grodzie nad Brdą już widać efekty, bo bydgoszczanie biegają co tydzień w Myślęcinku, a najbliższe takie spotkanie odbędzie się już w niedzielę 11 listopada o godz. 11. Każdy będzie mógł też poczuć sportową rywalizację startując w mistrzostwach amatorów, które odbędą się również 24 marca. Organizatorzy prowadzą cały czas nabór na wolontariuszy, a formularz znajduje się na stronie mistrzostw.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×