Bobslejowy PŚ: Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski na 11. miejscu w Siguldzie

W łotewskiej Siguldzie zainaugurowany został bobslejowy Puchar Świata. W rywalizacji dwójek mężczyzn wystartowali Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Polacy dwukrotnie zajmowali 11. miejsce.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski Getty Images / Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski
W zawodach wystąpiło osiemnaście załóg. Zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym przejeździe, najlepsi byli Francesco Friedrich i Martin Grothkopp z Niemiec. O zaledwie 0,06 s wyprzedzili Łotyszy - Oskarsa Kibermanisa i Matissa Miknisa.

Dwukrotnie na jedenastej pozycji sklasyfikowana została jedyna polska ekipa - Mateusz Luty / Krzysztof Tylkowski. Olimpijczycy z Pjongczangu do triumfatorów stracili zaledwie 0,76 s. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z dorobkiem 272 punktów, zajmują 11. miejsce.

W rywalizacji dwójek kobiet najlepsze były Mariama Jamanka i Lisa Buckwitz z Niemiec. W ostatni weekend w Siguldzie odbyła się także I runda Pucharu Świata w skeletonie. Tutaj najlepsi byli Jelena Nikitina i Nikita Trebugow z Rosji.

Kolejna runda bobslejowego PŚ zaplanowana została na 15-16 grudnia w Winterberdze. Tam jednak odbędzie się wyłącznie rywalizacja czwórek. Duety do walki o punkty powrócą 5-6 stycznia w Altenbergu.