KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Splunęli na tysiące zmarłych". Ukraińcy wściekli po decyzji ws. Rosjan

Międzynarodowa Federacja Bobslejów postanowiła przywrócić w szereg swoich członków Rosjan. Ukraińcy nie ukrywają swojej wściekłości z powodu takiej decyzji.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
rosyjscy bobsleiści Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: rosyjscy bobsleiści
"Załamała się jedność międzynarodowych organizacji sportowych" - grzmi portal segodnya.ua. Taką reakcję Ukraińców spowodowała decyzja Międzynarodowej Federacji Bobslejów, którą podjęła w sprawie wykluczonych i zdyskwalifikowanych wcześniej Rosjan.

Ukraińcy są wściekli. "Każdego dnia umierają cywile, starcy i dzieci. Rosyjskie rakiety zmiotły ukraińskie miasta i wsie z powierzchni ziemi. Niektóre międzynarodowe federacje starają się nie zauważać okrucieństw rosyjskiego wojska" - dodają dziennikarze.

Decyzję podjął Trybunał Apelacyjny federacji, który uchylił wyrok dotyczący czasowego zawieszenia Rosjan. Wcześniej zawodnicy z tego kraju nie mogli brać udziału w zawodach. Zakaz obowiązywał do lipca tego roku.

"Splunęli na tysiące zmarłych" - ocenił ukraiński portal. Wcześniej taką samą decyzję podjęła federacja saneczkarska. Co prawda nie jest jeszcze przesądzone, że Rosjanie będą mogli startować w zawodach, ale tamtejsi działacze zapowiadają, że zrobią wszystko, żeby tak się stało.

Z kolei Ukraińcy już wcześniej przekazali, że będą bojkotować dyscypliny i zawody, w których udział będą brać sportowcy z Rosji. Ich zdaniem, każdy obywatel posiadający rosyjski paszport jest zobowiązany ponosić odpowiedzialność za zbrodnie swojego rządu.

Czytaj także:
Bohater igrzysk nie żyje. Miał zaledwie 35 lat
Ruszyła rywalizacja o Puchar Stanleya. Dogrywka rozstrzygnęła pierwszy mecz

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie sceny możemy zobaczyć bardzo rzadko. Co tam się działo!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×