Boks. Suzuki Boxing Night VI: Mołdawia rywalem w Lublinie. Powrót Mateusza Polskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MIROSLAW SZOZDA / 400mm.pl  / Na zdjęciu: Mateusz Polski
Newspix / MIROSLAW SZOZDA / 400mm.pl / Na zdjęciu: Mateusz Polski
zdjęcie autora artykułu

Już blisko 2-letnią tradycję mają organizowane przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland gale Suzuki Boxing Night. Szósta edycja odbędzie się w piątek, 7 maja w Lublinie - rywalem Polaków będzie Mołdawia. Na ring powróci Mateusz Polski.

- W 2019 roku boksowałem w dwóch pierwszych galach Suzuki Boxing Night, a potem niestety miałem kłopoty zdrowotne i jedna kontuzja goniła następną. Teraz jest już wszystko dobrze, trenuję na zgrupowaniu kadry narodowej w COS Cetniewo i czekam na mecz z Mołdawią - mówi Mateusz Polski, brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku i Mistrzostw Europy w Charkowie w 2017 roku.

Na Suzuki Boxing Night w 2019 roku, w wadze 63 kg Mateusz Polski wygrał z Wensanem Kirkorowem 3:0 podczas meczu z Bułgarią w Warszawie (10:6) i pokonał Tigrana Uzljana w spotkaniu z Rosją w Gliwicach (12:6).

Na ringu w Lublinie ma dojść do walki Mateusza Polskiego z Vasili Belousem, brązowym medalistą ME 2017 w wadze 69 kg i startował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Wasilewski przypomniał zabawną sytuację związaną z Arturem Szpilką. Tą historią rozśmieszył wszystkich!

Trener Biało-Czerwonych Valery Korniłow powołał także takich pięściarzy jak: Jarosław Iwanow 57 kg, Damian Durkacz 63 kg, Filip Wąchała 69 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Daniel Adamiec 81 kg, Mateusz Bereźnicki 91 kg, Oskar Safaryan +91 kg, Karol Krupienik +91 kg. Prawdopodobnie dojdzie także do pojedynku w kategorii 69 kg Dominika Kidy z Bartłomiejem Przybyłą.

Wspomniany 32-letni Vasili Belous (69 kg) jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy w 2017 roku w Charkowie, gdzie w ćwierćfinale wygrał 3:2 z Damianem Kiwiorem. Brąz wywalczył także podczas Mistrzostw Unii Europejskiej 2014. Startował na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku w Londynie.

Vasili Belous jest bardzo doświadczonym pięściarzem, w seniorskich Mistrzostwach Świata debiutował w 2007 roku w Chicago, a w Mistrzostwach Europy w 2008 roku w Liverpoolu. Wielokrotnie występował w MŚ i ME, rywalizował ponadto w lidze World Series of Boxing. W historii mołdawskiego boksu wymienia się go razem z takimi zawodnikami jak Veaceslav Gojan (brąz Igrzysk w Pekinie, były Mistrz i Wicemistrz Europy), czy Vitaly Grusac (brąz IO w Sydney).

Vasili Belous będzie liderem kadry Mołdawii na mecz z Polską na Suzuki Boxing Night 6 w Lublinie. W składzie gości są także: 57 kg Dmitri Verhovetshi, 63 kg Egor Bejenaru, 75 kg Vlad Gavriliuc, 81 kg Marin Bucataru i Valeri Razmirica, 91 kg Andrei Zaplitini, +91kg Alexei Zavatin i Ion Puiu.

Kilka dni temu Mołdawianie startowali, ale bez sukcesów w turnieju „Belgradzki Zwycięzca”. W serbskiej stolicy boksowali: 69 kg Davron Bozorov 75 kg Vlad Gavriliuc 81 Dmitri Cosciug 91 kg Andrei Zaplitini. W swojej pierwszej walce Davron Bozorov przegrał minimalnie 2:3 z późniejszym finalistą Rosjaninem Alisą Sharifovem.

Karta walk:

- 57 kg Jarosław Iwanow vs Dmitri Verhovetshi - 63 kg Damian Durkacz vs Egor Bejenaru - 69 kg Mateusz Polski vs Vasili Belous - 69 kg Filip Wąchała vs Davron Bozorov - 75 kg Bartosz Gołębiewski vs Vlad Gavriliuc - 81 kg Daniel Adamiec vs Marin Bucataru - 91 kg Mateusz Bereźnicki vs Andrei Zaplitini - +91 kg Oskar Safaryan vs Ion Puiu - +91 Kg Karol Krupienik vs Alexei Zavatin - Walka rezerwowa: Bartłomiej Przybyła vs Dominik Kida

Zobacz także: Dramatyczne wyznanie boksera. Przed walką o pas rozgrywał się prawdziwy horror

Zobacz także: Polska siła! Zobacz, jak nokautuje Krzysztof Jotko przed kolejną walką w UFC [WIDEO]

Źródło artykułu: