Afera w świecie boksu. Słynny promotor pozwany, mistrz bez pieniędzy za walkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Huw Fairclough / Na zdjęciu: Daniel Dubois
Getty Images / Huw Fairclough / Na zdjęciu: Daniel Dubois
zdjęcie autora artykułu

Daniel Dubois 11 czerwca pokonał Trevora Brayana i zdobył pas mistrza świata WBA Regular w wadze ciężkiej. Brytyjczyk za to zwycięstwo nie otrzymał do tej pory pieniędzy. Słynny promotor Don King może mieć kłopoty.

W tym artykule dowiesz się o:

King jako promotor Trevora Bryana wygrał przetarg na starcie z Danielem Duboisem. Według ustaleń kontraktowych pięściarz z Londynu miał zarobić za pojedynek w Miami 1,4 mln dolarów. Do tej pory nie otrzymał jednak pieniędzy.

Adwokat złożył pozew w imieniu Duboisa przeciwko Don King Productions do sądu okręgowego na Florydzie. Portal boxingscene.com dowiedział się, że tamtejsza komisja sportowa bada postępowanie Kinga, podobnie jak organizacja WBA, o której tytuł walczyli pięściarze.

Don King w przeszłości był promotorem m.in. Mike'a Tysona, Evandera Holyfielda czy Andrzeja Gołoty. 90-letni już Amerykanin jest postacią mocno kontrowersyjną, a wiele bokserów w przeszłości zarzucało mu nieuczciwe praktyki biznesowe.

Czytaj także: Co za seria Polaka! Pokonał byłego mistrza Mateusz Gamrot czy Beneil Dariush? Bukmacherzy wskazali faworyta

ZOBACZ WIDEO: Romanowski o kulisach KSW i wybrykach w reprezentacji, Śmiełowski o Kaczmarczyku

Źródło artykułu: