To on ma być rywalem Różanskiego. Jasna deklaracja promotora

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Zac Goodwin - PA Images / Na zdjęciu: Kevin Lerena
Getty Images / Zac Goodwin - PA Images / Na zdjęciu: Kevin Lerena
zdjęcie autora artykułu

Reprezentant RPA Kevin Lerena wygrał na punkty walkę z Belgiem Ryadem Mehrym. To oznacza, ma być on przeciwnikiem Łukasza Różańskiego w walce o pas mistrza świata federacji WBC w kategorii bridger.

W tym artykule dowiesz się o:

Kilka tygodni temu Łukasz Różański zapewnił sobie tytuł mistrza świata federacji WBC. Polak po efektownym nokaucie pokonał Alena Babicia już w pierwszej rundzie. Dzięki temu spełnił swoje marzenie o wielkim sukcesie w świecie boksu. Teraz Różański już myśli o przygotowaniach do obrony tytułu.

Wiadomo już, kto ma być rywalem Różańskiego. Walką eliminacyjną do rywalizacji o pas należący do Polaka było starcie Kevina Lereny z Ryadem Mehrym. Nie był to efektowny pojedynek, a rozstrzygnął się dopiero po decyzji sędziów.

Ci nie mieli wątpliwości. Przyznali zwycięstwo reprezentantowi RPA, punktując kolejno 118-110, 116-112 i 115-113. To oznacza, że Lerena ma być kolejnym rywalem Różańskiego w pierwszej jego obronie pasa mistrzowskiego.

Czy dojdzie do walki? Głos w tej sprawie zabrał już promotor pięściarza z RPA, Rodney Berman. - Nie pozwolę, by walka o pas odbyła się w Polsce. Zrobię wszystko, żeby zebrać pieniądze, by walka odbyła się tutaj - cytuje jego wypowiedź dziennikarz Przemysław Garczarczyk.

Czytaj także: Andrzej Grzebyk show. Dominacja w walce wieczoru KSW 82 Popis byłego mistrza KSW! Skończył rywala przed czasem

ZOBACZ WIDEO: Popłaczecie się ze śmiechu! Chalidow opowiada, jak rozmawia przez telefon ze Szpilką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty