Nie żyje legenda boksu. Bob Sheridan miał 79 lat

Środowisko bokserskie na całym świecie opłakuje śmierć Boba Sheridana. Amerykański komentator zasłynął m.in. z "Rumble in the Jungle" czy "Thrilla in Manila" .

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Bob Sheridan Getty Images / Photo by Chris Hyde/Getty Images / Na zdjęciu: Bob Sheridan
"Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Boba Sheridana w wieku 79 lat. Sheridan skomentował ponad 10 tys. walk (w radiu i telewizji - przyp. red.), w tym ponad 100 pojedynków o tytuł wagi ciężkiej" - napisano na profilu Boxing News na platformie X.

Pochodzący z Bostonu komentator, nazywany przez media i kibiców "Głosem boksu", zmarł w środę (27 września). Przyczyny śmierci nie podano.

Sheridan studiował na Uniwersytecie w Miami, a po ukończeniu nauki w 1966 r. przez krótki czas grał w baseball w zespole Miami Marlins. Potem rozpoczął karierę komentatora boksu i MMA.

W swojej karierze relacjonował wiele legendarnych walk pięściarskich, w tym "Rumble in the Jungle" pomiędzy Muhammadem Alim i Georgem Foremanem w 1974 r., a także "Thrilla in Manila" - Ali vs Joe Frazier w 1975 r.

"Odszedł jeden z największych komentatorów boksu na świecie... Bob Sheridan. RIP" - to wpis na X Grzegorza Proksy, byłego mistrza Europy w wadze średniej.

Zobacz:
Tragedia na froncie. Rosjanie zastrzelili Jegora Ryabenkę
Nie żyje Artiom Gwiozdyk. Zginął atakując Ukrainę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×