Karta walk Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk. Szczegóły gali robią wrażenie. To trzeba oglądać

Do wyczekiwanego starcia Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk dojdzie już 18 maja w Arabii Saudyjskiej. Jednak na tej gali zobaczymy również wiele innych interesujących pojedynków. Organizatorzy podali już pełną kartę walk. To trzeba zobaczyć.

Artur Babicz
Artur Babicz
Tyson Fury i Ołeksandr Usyk Instagram / Na zdjęciu: Tyson Fury i Ołeksandr Usyk
Na głównym starciu, w którym zmierzą się Tyson Fury i Ołeksandr Usyk, nie trzeba nikogo przekonywać. Będzie to pojedynek o niesamowitej stawce, bowiem w puli są wszystkie pasy wagi ciężkiej. Nic więc dziwnego, że cały świat sportu czeka na to brytyjsko-ukraińskie zestawienie. Jednak to nie wszystko: po raz kolejny w Arabii Saudyjskiej będziemy świadkami święta boksu na najwyższym poziomie.

Co ciekawe, na tej samej gali rozegrany zostanie eliminator do pasa mistrzowskiego organizacji WBC, w którym zmierzą sięAgit Kabayel i Frank Sanchez. Lepszy z tego starcia może być kolejnym rywalem zwycięzcy walki wieczoru. Chociaż Kabayel i Sanchez to może nie są tak popularne nazwiska jak inne z czołówki wagi ciężkiej, to obaj z pewnością zasłużyli na swoją szansę.

Jeżeli mówimy o wadze ciężkiej, to warto zwrócić uwagę na początek karty walk. Tam wystąpią dwaj niezwykle utalentowani pięściarze: Moses Itauma oraz David Nyika, którzy lada moment mogą dominować na zawodowych ringach. Pierwszy z nich zmierzy się z Iliją Mezencewem, a drugi z Michaelem Sitzem.

Gala w Arabii Saudyjskiej to jednak nie tylko waga ciężka. W walce o pas mistrzowski IBF w kategorii junior ciężkiej wystąpią Jai Opetaia oraz Mairis Briedis. To z pewnością jedno z najbardziej oczekiwanych starć w tej kategorii oraz ważna informacja z polskiej perspektywy, bowiem to w tej kategorii mamy czołowych pięściarzy na świecie. W tej samej dywizji zmierzą się również Siergiej Kowaliow i Robin Sirwan Safar.

ZOBACZ WIDEO: Co dalej z Michałem Materlą? Wymowne słowa Macieja Kawulskiego po KSW

Odbędzie się również ciekawe starcie w zdecydowanie lżejszej kategorii: o pas mistrza świata IBF w wadze super piórkowej wystąpią Joe Cordina i Anthony Cacace.


Karta walk gali Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk:


Main event: Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk
Co-main event: Jai Opetaia vs. Mairis Briedis
Joe Cordina vs. Anthony Cacace
Agit Kabayel vs. Frank Sanchez
Mark Chamberline vs. Joshua Oluwaseun Wahab
Sergiej Kowaliow vs. Robin Safar
Moses Itauma vs. Ilija Mezencew
David Nyika vs. Michael Seitz
Isaac Lowe vs. Hasibullah Ahmadi

Zobacz także: Efektowny powrót pod dwóch latach do ringu
Zobacz także: Niedawno zbił Polaka. Teraz zajął się ukraińskim "Hulkiem"

Czy będziesz oglądać galę Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×