Karta walk Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk. Szczegóły gali robią wrażenie. To trzeba oglądać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Tyson Fury i Ołeksandr Usyk
Instagram / / Na zdjęciu: Tyson Fury i Ołeksandr Usyk
zdjęcie autora artykułu

Do wyczekiwanego starcia Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk dojdzie już 18 maja w Arabii Saudyjskiej. Jednak na tej gali zobaczymy również wiele innych interesujących pojedynków. Organizatorzy podali już pełną kartę walk. To trzeba zobaczyć.

Na głównym starciu, w którym zmierzą się Tyson Fury i Ołeksandr Usyk, nie trzeba nikogo przekonywać. Będzie to pojedynek o niesamowitej stawce, bowiem w puli są wszystkie pasy wagi ciężkiej. Nic więc dziwnego, że cały świat sportu czeka na to brytyjsko-ukraińskie zestawienie. Jednak to nie wszystko: po raz kolejny w Arabii Saudyjskiej będziemy świadkami święta boksu na najwyższym poziomie.

Co ciekawe, na tej samej gali rozegrany zostanie eliminator do pasa mistrzowskiego organizacji WBC, w którym zmierzą sięAgit Kabayel i Frank Sanchez. Lepszy z tego starcia może być kolejnym rywalem zwycięzcy walki wieczoru. Chociaż Kabayel i Sanchez to może nie są tak popularne nazwiska jak inne z czołówki wagi ciężkiej, to obaj z pewnością zasłużyli na swoją szansę.

Jeżeli mówimy o wadze ciężkiej, to warto zwrócić uwagę na początek karty walk. Tam wystąpią dwaj niezwykle utalentowani pięściarze: Moses Itauma oraz David Nyika, którzy lada moment mogą dominować na zawodowych ringach. Pierwszy z nich zmierzy się z Iliją Mezencewem, a drugi z Michaelem Sitzem.

Gala w Arabii Saudyjskiej to jednak nie tylko waga ciężka. W walce o pas mistrzowski IBF w kategorii junior ciężkiej wystąpią Jai Opetaia oraz Mairis Briedis. To z pewnością jedno z najbardziej oczekiwanych starć w tej kategorii oraz ważna informacja z polskiej perspektywy, bowiem to w tej kategorii mamy czołowych pięściarzy na świecie. W tej samej dywizji zmierzą się również Siergiej Kowaliow i Robin Sirwan Safar.

ZOBACZ WIDEO: Co dalej z Michałem Materlą? Wymowne słowa Macieja Kawulskiego po KSW

Odbędzie się również ciekawe starcie w zdecydowanie lżejszej kategorii: o pas mistrza świata IBF w wadze super piórkowej wystąpią Joe Cordina i Anthony Cacace.

Karta walk gali Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk:

Main event: Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk Co-main event: Jai Opetaia vs. Mairis Briedis Joe Cordina vs. Anthony Cacace Agit Kabayel vs. Frank Sanchez Mark Chamberline vs. Joshua Oluwaseun Wahab Sergiej Kowaliow vs. Robin Safar Moses Itauma vs. Ilija Mezencew David Nyika vs. Michael Seitz Isaac Lowe vs. Hasibullah Ahmadi

Zobacz także: Efektowny powrót pod dwóch latach do ringu Zobacz także: Niedawno zbił Polaka. Teraz zajął się ukraińskim "Hulkiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy będziesz oglądać galę Tyson Fury vs. Ołeksandr Usyk?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
kibic reprezentacji PL
6.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Usyk to utalentowany pięściarz ale sądzę że jak Fury pryknie raz a porządnie to Olek wyleci z ringu!