Riddick Bowe wraca na ring we wrześniu!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Rękawica bokserska
/ Rękawica bokserska
zdjęcie autora artykułu

Dobrze znany polskim kibicom były mistrz świata w wadze ciężkiej, Amerykanin Riddick Bowe (43-1, 33 KO), wznowił zawodową karierę pięściarską.

W tym artykule dowiesz się o:

Już 20 września podczas gali w Convention Center w Waszyngtonie "Big Daddy" zmierzy się z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Starcie ma zostać zakontraktowane na dziesięć rund. Komisja stanowa wyraziła zgodę na pojedynek z udziałem Amerykanina. [ad=rectangle] W swojej karierze Riddick Bowe dwukrotnie zmierzył się z Andrzejem Gołotą. Obydwa starcia odbyły się w 1996 roku, a przez dyskwalifikacje zwyciężał je Amerykanin. Do trzeciej potyczki amerykańsko-polskiej miało dojść jesienią 2012 roku podczas gali wrestlerskiej w Łodzi, ale imprezę odwołano.

Po drugim pojedynku z "Andrew", Bowe zakończył karierę. Zdecydował się jednak wrócić w roku 2004, pokonując Marcusa Rhode'a i Billy'ego Zumrbuna. Kolejną konfrontację na ringu 47-latek stoczył w 2008 roku w Niemczech, kiedy to pokonał Genego Pukalla. W czerwcu 2013 Bowe spróbował swoich sił w boksie tajskim, przegrywając z Levgenem Golovinem przez brutalne TKO.

Źródło artykułu: