KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Poznaliśmy następcę Mayweathera. Danny Garcia nowym mistrzem świata

Danny Garcia pokonał jednogłośnie na punkty Roberta Guerrero i został nowym mistrzem świata WBC w wadze półśredniej. "Swift" przejął tym samym schedę po Floydzie Mayweatherze Juniorze.
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
East News

Guerrero udanie rozpoczął pojedynek, zaskakując tych, którzy zdążyli już przekreślić jego karierę i wygrywał pierwsze rundy. Garcia straszył rywala przede wszystkim lewym sierpowym i w trzecim starciu tym właśnie ciosem osłabił popularnego "Ducha".

Koncert pięściarskiego kunsztu "Swifta" obserwowaliśmy w szóstym starciu, gdy rozbijał rywala potężnymi ciosami, świetnie bił z lewej i prawej ręki, a w samej końcówce wstrząsnął nawet dawnym mistrzem lżejszych kategorii wagowych. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga niepokonanego pięściarza z Filadelfii.

Nieprawdopodobne emocje przeżywaliśmy w ostatniej dwunastej rundzie, gdy bohaterowie głównej walki wieczoru z pełną pasją ruszyli naprzód i zaczęła się ringowa wojna. Kibice zgromadzeni w Staples Center w Los Angeles na stojąco obserwowali te popisy i można było żałować, że zawierucha musiała dobiec końca.

Po dwunastu odsłonach sędziowie jednogłośnie i jednomyślnie punktowali 116-112 na korzyść Danny'ego Garcii, który został nowym czempionem federacji World Boxing Council. Do niedawna pas był w posiadaniu Floyda Mayweathera Juniora, "Piękniś" po przejściu na emeryturę został pozbawiony tego trofeum.

Wcześniej obserwowaliśmy także ciekawą konfrontację w wadze ciężkiej. Dominic Breazeale uporał się z Amirem Mansourem, lądując po drodze na deskach w trzeciej rundzie. "Hardcore" na skutek kontuzji nie wyszedł do szóstej rundy.

Daszek: nie byliśmy przygotowani na to, co pokazała Norwegia

Źródło: TVP S.A.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×