KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Głowacki marzy o rewanżu z Oleksandrem Usykiem

Polski pięściarz Krzysztof Głowacki może wrócić na ring 25 lutego. Jest gotów walczyć np. z Mateuszem Masternakiem, a w dalszej przyszłości marzy o walce z Oleksandrem Usykiem lub rewanżu z Denisem Lebiediewem - czytamy w "Super Expressie".

Michał Bugno
Michał Bugno
Krzysztof Głowacki Getty Images / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki
W ostatniej walce, stoczonej na Polsat Boxing Night w Gdańsku, Krzysztof Głowacki przegrał z Ołeksandrem Usykiem i stracił pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej. Obecnie przechodzi rehabilitację po operacji prawego łokcia i myśli o powrocie. - Możliwe, że wrócę już 25 lutego. Zaznaczam jednak, że nie chcę walk na przetarcie, chcę poważnego rywala. Nie mogę doczekać się powrotu do ringu i nie chcę dostać "wafla", który przewróci się po pierwszym ciosie - mówi Krzysztof Głowacki w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu" Mateuszem Fudalą.

"Główka" jest gotów walczyć z Mateuszem Masternakiem, a w dalszej kolejności marzy mu się rewanż z Oleksandrem Usykiem lub walka z Denisem Lebiediewem.

- Jeśli będzie mi dane walczyć w lutym, to na pewno za dużo mniejsze pieniądze niż ostatnio. Wierzę jednak, że duża kasa jeszcze przyjdzie, jeśli udałoby się zorganizować rewanż z Usykiem, na co gorąco liczę, albo walkę o pas z Denisem Lebiediewem - wyjawia na łamach "Super Expressu".

- A Masternak? Jestem przeciwny walkom polsko-polskim, ale w tym przypadku... dlaczego nie? Jeśli Masternak szuka guza, to chętnie mu go nabiję, ale to wszystko zależy od odpowiedniej oferty finansowej - zaznacza.

ZOBACZ WIDEO Polska - Słowenia 1:1 (skrót) (źródło: TVP SA)Polska - Słowenia 1:1 (skrót)
Czy Krzysztof Głowacki odzyska pas mistrza świata w wadze junior ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express
Komentarze (1)
 • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
  Głowacki marzy o walce z Usykiem lub Lebiediewem i można wierzyć lub nie w odzyskanie pasa MŚ, ale musiałoby do takiej walki dojść - wątpliwości budzi mizerna siła przebicia polskich
  Czytaj całość
  promotorów boksu - ponad dwa lata temu Włodarczyk stracił mistrzowski pas WBC po porażce z Drozdem i do dzisiaj tkwi w marzeniach o szansie na odzyskanie tytułu... mam nadzieję, że Głowacki jednak kiedyś się doczeka.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×