Brutalny nokaut w Manchesterze. Ołeksandr Usyk posłał na deski Tony'ego Bellew!

Ołeksandr Usyk potwierdził swoją dominację w kategorii junior ciężkiej. Ukrainiec znokautował Tony'ego Bellew w ósmej rundzie o obronił tytuły mistrzowskie organizacji IBF, WBA, WBC i WBO.

Jakub Madej
Jakub Madej
Ołeksandr Usyk (z lewej) i Tony Bellew Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk (z lewej) i Tony Bellew
Dla Ołeksandra Usyka (16-0, 12 KO) było to szesnaste zwycięstwo w karierze. 31-letni pięściarz po wygraniu turnieju World Boxing Super Series i zdominowaniu takich zawodników, jak Marco Huck, Mairis Briedis czy Murat Gassijew, stanął do walki z niebezpiecznym Tonym Bellew (30-3-1, 20 KO).

Spokojny początek

Pojedynek rozpoczął się bardzo spokojnie. Żaden z pięściarzy nie chciał ryzykować, każdy cios był kalkulowany. Zarówno Usyk, jak i Bellew pokazali się z bardzo dobrej strony i już w pierwszych minutach zagwarantowali kibicom niezwykle wyrównany i techniczny pojedynek.

Początek drugiej rundy Usyk zapisał na swoje konto dzięki świetnym prostym, jednak Bellew po chwili przejął inicjatywę i bardzo dobrze pracował uderzeniami na korpus. Nie robiły one wrażenia na przeciwniku, jednak sędziowie punktowi z pewnością mieli to na uwadze.

Trzecia runda była kluczowa dla obu pięściarzy. To wtedy zarówno Usyk, jak i Bellew zaczęli boksować odważniej. Wykorzystał to zwycięzca pierwszego sezonu World Boxing Super Series punktując przeciwnika dzięki świetnej pracy na nogach i celnym uderzeniom.

Po pierwszych dziewięciu minutach starcia niesamowicie trudno było wskazać zdecydowanego faworyta pojedynku. Zarówno jeden, jak i drugi pieściarz miał swoje momenty w walce, jednak żaden do tego momentu nie pokazał pełni swoich umiejętności.

Ukrainiec lepszy z rundy na rundę

Usyk bardzo dobrze zaakcentował początek szóstej rundy, atakując Bellew sierpem. Brytyjczyk mimo drobnych problemów z taktyką rywala, odpowiadał uderzeniami na korpus, którymi zdecydowanie chciał naruszyć Ukraińca.

Kolejne minuty pięściarz z Ukrainy zapisywał na swoje konto. Z sekundy na sekundę Ołeksandr Usyk rozkręcał się i w dobry sposób kontrolował przebieg starcia. W pierwszych rundach mistrz czterech organizacji badał swojego przeciwnika, w ósmej odsłonie ze spokojem prowadził starcie.

Usyk bardzo dobre pracował ciosami sierpowymi. Jednym z nich dorwał Tony'ego Bellew w ósmej rundzie pod linami. Brytyjczyk padł na deski niczym rażony piorunem. Sędzia nie dokończył liczenia do dziesięciu, tylko przed czasem zdecydował się na przerwanie starcia.

Czy Ołeksandr Usyk powinien przejść do kategorii ciężkiej?