KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Boks. Wątpliwości ws. Dawida Kosteckiego. Opinia biegłego obala wersję Romana Giertycha

Dawid Kostecki miał na szyi dwa ślady. Roman Giertych sugerował, że mogły one pochodzić od paralizatora domowej roboty. W tę hipotezę nie wierzy biegły powołany do sprawy zmarłego pięściarza.
Dawid Borek
Dawid Borek
Dawid Kostecki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

- Na szyi Kosteckiego znaleziono dwa punkty. Lekarz mówił o tym w protokole, ujawnił dwa punkty przypominające wkłucia. [...]. Analiza, którą przeprowadziliśmy, wskazuje, że mamy do czynienia ze śladem, który pochodzi od paralizatora domowej roboty - mówił Roman Giertych (więcej TUTAJ).

Pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego opisywał, że domowy paralizator, którym jego zdaniem obezwładniono zmarłego pięściarza, w pięć sekund jest w stanie wprowadzić osobę w szok i obezwładnienie. - Potem można upozorować powieszenie - przekonywał prawnik.

"Wersja Giertycha pełna luk" - pisze "Rzeczpospolita", która dotarła do opinii biegłego, który wypowiadał się w sprawie zgonu Dawida Kosteckiego.

"Wątpliwe, by przez jedno dotknięcie paralizatora Dawid Kostecki stracił przytomność. Rażenie paralizatorem powoduje silny ból, a zaatakowana nim osoba próbuje się bronić i krzyczy. Wątpliwe, by została bezczynna, jak i to, by jedno przyłożenie urządzenia, skutecznie obezwładniło boksera" - cytuje wersję biegłego "RP".

Biegły dr Wojciech Sadowski wyraża zwątpienie, "by człowiek rażony kontaktowym paralizatorem pozostawał bez ruchu i nie próbował się bronić". Ponadto "nie widział i nie słyszał", by po jednym użyciu paralizatora ktoś stracił przytomność, choć przyznaje, że paralizator może oszołomić, ograniczyć, a nawet wykluczyć możliwość np. obrony przez kilkanaście sekund.

Na wiele pytań dotyczących pochodzenia śladów na ciele Dawida Kosteckiego mogłoby odpowiedzieć badanie histopatologiczne. Z tego jednak zrezygnowano. "Może więc się okazać, że nigdy nie poznamy prawdy" - pisze "Rzeczpospolita".

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia. Prokuratura po pierwszej sekcji zwłok uznała, że targnął się na swoje życie. Ustalono, że były pięściarz powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku w areszcie śledczym na Białołęce.

Kostecki w 2011 r. został skazany na 2,5 roku więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 r. ponownie trafił do więzienia. Tym razem za kierowanie grupą przestępczą zajmującą się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży. Kostecki ujawnił też powiązania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i polityków z agencją towarzyską na Podkarpaciu, co jest znane jako "afera podkarpacka" (więcej TUTAJ).

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (32)
 • Hanna Rumińska Zgłoś komentarz
  Człowiek skazany na 5 lat pozbawienia wolności, popełnia samobójstwo? A na wolności czeka czwórka dzieci? To jest po prostu jedna wielka ściema.
  • HR_Sparta Zgłoś komentarz
   Może ten biegły jest po prostu głuchy, skoro o niczym nie słyszał. W warunkach domowych można zrobić taką przetwornicę napięcia, że pan biegły nawet by nie kwiknął. Wiem, bo jestem
   Czytaj całość
   inżynierem konstruktorem urządzeń elektronicznych. Pan biegły ma widocznie specjalność bieganie, a to trochę co innego.
   • Endi 499 Zgłoś komentarz
    Bajeczki. Biegli sadowi w raporcie w spornych kwestiach wypisują to,co im prokurator mówi. To Państwo jest strasznie skorumpowane od najniższego urzędnika po sędziów,prokuratorów
    Czytaj całość
    ,posłów. Tutaj próbuje sie zatuszować jakąś głębszą afere.
    • JK. Zgłoś komentarz
     Polaka na lotnisku w Kanadzie też uśmiercono paralizatorem ale również w Polsce przy interwencji człowiek rażony paralizatorem stracił życie ....
     • Jerzy Faszcza Zgłoś komentarz
      Panie...tego tam tego ten......biegły, czy jak tam panu.......Pragnę pana poinformować,że jesli człowiek śpi i przyłoży mu się np kabel z napięciem 220V do szyi lub domowej roboty
      Czytaj całość
      paralizator, to człowiek ten nie będzie sie bronić bo nie zdąży, zwłasza, jeśli w tym samym czasie ktoś usiądzie na niego i przez ubranie będzie go trzymać. Jakieś pytania? no........to może czas na ,,zasłużoną emeryturę.
      • Alaska Zgłoś komentarz
       Akupunktura?
       • Andrzej Kudasiewicz Zgłoś komentarz
        biegły niewierzy to niech idzie do kościoła lub pojedzie do torunia to wiara wróci
        • Paweł388 Zgłoś komentarz
         badanie histopatologiczne. Z tego jednak zrezygnowano.-- ???!!! Jak mozna bylo tego no e zrobic???nalezalo by zrobic wszystko.aby.wyjasnic. Co za kraj.co.za banda.
         • wisus54 Zgłoś komentarz
          Przypomnę opinię biegłego Dariusza Lorantego w sprawie wypadku Szydło w Oświęcimiu. "Wszystkie pojazdy jadące w kolumnie są uprzywilejowane wystarczy że pierwszy i ostatni mają
          Czytaj całość
          włączone sygnalizacje" ile w tym prawdy - NIC.
          • ANDSZA Zgłoś komentarz
           Piebiak zdymisjonowany a farma troili w ministerstwie niesprawiedliwości bez Emilki działa dalej! To jest stara prawda że po latarnią jest najciemniej !
           • dm_fan Zgłoś komentarz
            Romuś jak nie "domowej roboty paralizator" to może domowej roboty mini kusza strzelająca igłami ??? ewentualnie specjalnie trenowany komar morderca !
            • Dariusz Aliszerow Zgłoś komentarz
             Nie wykonano dokladneje sekcji zwłok wiec można podejrzewać ze komuś na tym zależało. Mówienie ze popełnił samobójstwo w takim przypadku jest mało wiarygodne! !
             • Hampelek Zgłoś komentarz
              To jest portal sportowy czy kryminalny? Juz nie mówię że piszecie w kółko to samo
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×