Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Boks. Śmierć Dawida Kosteckiego. Rzecznik Praw Obywatelskich dotarł do bardzo ważnej informacji

Były pięściarz zmarł w areszcie na początku sierpnia, a my nadal nie mamy pewności, co się właściwie stało w celi więzienia na Białołęce. Raport przygotowany przez zespół Adama Bodnara rzuca nowe światło na sprawę.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Dawid Kostecki Newspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Przypomnijmy, że zdaniem Służby Więziennej Dawid Kostecki w nocy z 2 na 3 sierpnia 2019 popełnił samobójstwo w celi na Białołęce (TUTAJ więcej szczegółów >>). Rodzina zmarłego nie może jednak uwierzyć w tę hipotezę. Najbliżsi Kosteckiego są w szoku, przecież do końca odsiadki byłego zawodowego pięściarza zostało już niewiele czasu, na dodatek miał cały czas kontakt z żoną i dziećmi, cieszył się już na samą myśl o wyjściu na wolność. 

Wynajęci przez rodzinę prawnicy - Roman Giertych oraz Jacek Dubuois przez kilkanaście dni walczyli o wyjaśnienie sprawy. Przedstawiali nowe dowody, wnioskowali o przeprowadzenie dodatkowej sekcji zwłok, organizowali konferencje prasowe, aby wywierać presję na prokuraturę (TUTAJ przeczytasz więcej >>).

Ostatecznie odbył się pogrzeb (na prośbę rodziny, aby nie przeciągać sprawy w nieskończoność) i wydawało się, że sprawa naturalnie się wyciszy. Nic z tego. Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar - postanowił przyjrzeć się sprawie. Wysłał na Białołękę zespół swoich pracowników, którzy przygotowali raport. Fragmenty raportu przedstawiła "Gazeta Wyborcza".

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Mamed Chalidow opowiedział o zatrzymaniu, poruszające słowa gwiazdy KSW

Okazało się, że ludzie Bodnara dotarli do bardzo ważnej informacji. Analizując historię obchodów cel, wychwycili, iż między godziną 2:15 a 4:27 strażnik nie sprawdził celi Kosteckiego. A powinien. Bowiem wedle regulaminu podczas nocnego dyżuru obchody mają się odbywać co dwie godziny. Doszło do zaniedbania. Nie trzeba pewnie dodawać, że Kostecki zmarł właśnie w tym czasie.

To nie koniec nieprawidłowości. Natychmiast po śmierci osadzonego, strażnicy powinni odizolować współwięźniów, aby nie mogli ustalić wspólnej wersji i aby nie mieli dostępu do swoich rzeczy. Nic takie się nie stało. Osadzeni z Kosteckim nie dość, że mogli swobodnie rozmawiać (nie tylko ze sobą, ale i z więźniami z innych cel), to również mieli dostęp do swoich rzeczy.

Pracownikom Biura Rzecznika Praw Obywatelskich nie udało się skontaktować ze strażnikami, którzy pełnili służbę feralnej nocy. W raporcie czytamy, "po zdarzeniu obaj funkcjonariusze otrzymali długoterminowe zwolnienia lekarskie".

Elektryzująca gala i walka Polaka o pas!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14):
 • Allez Zgłoś komentarz
  Wszyscy na wybory i pogonic mafie PiS z Polski! ...... ( a teraz zobaczymy "neutralny" hm "obiektywizm" moderatorow)
  • Szymkowiak Zgłoś komentarz
   Wszyscy na wybory i pogonic mafie POKO z Polski!
   • KIBIC Z POZNANIA. Zgłoś komentarz
    Niezależni dzienikarze TVN i sędziowie też nie zależni razem z panem Bodnarem przeprowadzą prawdziwe śledztwo sam prawda ha ha ha ha .
    • Pentakilo Zgłoś komentarz
     Ktoś po prostu miał wiedzę, która pogrążyłaby pisowską bandę na wieki wieków amen. Taka osoba nie miała prawa żyć.
     • Wiesiek23 Zgłoś komentarz
      Panowie straznicy i wszyscy co z Kosteckim siedzieli...Jak najpredzej spier..lać jak najdalej od Polski...Kostucha idzie za wami bo kazdy z was za duzo widzial i za duzo wie...
      • Wiesiek23 Zgłoś komentarz
       Po co walkowac tyle razy idiotyczne przypuszczenia i tezy..Jasne jak slonce ze zostal zamordowany by chronic dupy ludzi z rzadu umoczonych w krzystaniu z nieletnich panienek(dzieci) i
       Czytaj całość
       narkotykow..I nie wazne czy byli z PiS-u czy innej opcji..Wszyscy byli wysoko ustawieni włącznie z organami policji czy prawa..
       • zdzian Zgłoś komentarz
        Będąc pod opieką Państwa został bestialsko zamordowany!!! A wszystko po to aby chronić wysokich przedstawicieli kliki rządzącej!!! Witaj Białoruś w Polsce!!!
        • Wojciech Boniecki Zgłoś komentarz
         Jak się sam po śmierci położył i nakrył kocem to mogli też z nim dalej rozmawiać. Teczowa zaraza go opetała wraz LGBT i dla tego tak się działo i tak skończyło. Rozumiecie!- bo ja
         Czytaj całość
         nic.
         • Bogdan Supel Zgłoś komentarz
          Zaraz zaraz, ktoś tu nie umie czytać, przecież nigdzie nie jest napisane że mieli rozmawiać z Kosteckim.
          • RPP Zgłoś komentarz
           W jaki sposób po śmierci Kosteckiego, współosadzeni mogli z nim swobodnie rozmawiać? Gdzie jest logika w tym tekście?
           • RPP Zgłoś komentarz
            Po śmierci osadzonego (Kosteckiego), pozostali współwięźniowie nie zostali odizolowani od niego, co umożliwiło, że "mogli swobodnie rozmawiać" z Kosteckim... hmm Czy ktoś,
            Czytaj całość
            czegoś za dużo nie zażył? Za pomocą jakiej metody współosadzeni mogli swobodnie rozmawiać z Kosteckim? Różki - wróżki, pałki - grzmotałki czy latającego talerza, a może współwięźniowie jak jeden mąż byli medium z zaświatami?
            • Mikolaj Maya Zgłoś komentarz
             100%. NA czyjes zlecenie zostal zamordowany po 2 mial dzieciaki I rodzine 3 za dwa Lata mial byc wolnym 4 za duzo wiedzial I widzial 5 ktos musial to uciszyc Bo posypaly by sie glowy na wyzszych
             Czytaj całość
             stolkach. 6 Jakim cudem nie da sie wspol wiezniow przycisnac. Poprostu ktos tego nie chce lub utrudnia. Mam nadzieje ze z czasem bekna Wszyscy za ta Zbrodnie!!!
             • dopowiadacz Zgłoś komentarz
              Sprawa jest prosta , bokser wdapał się do sufitu celi , po drabinie , która przyśniła się świętemu Jakubowi , a potem już z górki , czyli zawisł na łóżku .
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×