Boks. Podsumowanie roku w grupie Tymex Boxing Promotion

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Grzegorz Przygodziński  / Na zdjęciu: Ewa Brodnicka
Newspix / Grzegorz Przygodziński / Na zdjęciu: Ewa Brodnicka
zdjęcie autora artykułu

Grupa Tymex Boxing Promotion z każdym rokiem rośnie w siłę. Minione 12 miesięcy to organizacja 6 gal, podczas których m.in. Ewa Brodnicka broniła pasa mistrzyni świata.

To był kolejny dobry rok dla grupy Tymex Boxing Promotion. Cztery gale pod szyldem "Tymex Boxing Night" i dwie wyprodukowane dla MB Promotions, a na nich ok. 50 walk w boksie zawodowym, w tym dwa pojedynki Ewy Brodnickiej o Mistrzostwo Świata jednej z największych federacji - World Boxing Organization oraz ok. 10 pojedynków o pasy Mistrza Polski i Międzynarodowego Mistrza Polski. W barwach Tymexu zadebiutowało czworo pięściarzy, a na 2020 roku zaplanowany jest debiut Niemca Sahana Aybaya (9-0, 7 KO).

Gale Tymexu, kierowanego przez Mariusza i Marcela Grabowskich oraz Mariusza Konieczyńskiego, oddzielnie lub razem z Mateuszem Borkiem i jego MB Promotions, odbywały się od końca marca do listopada i gościły w sześciu polskich miastach -Dzierżoniowie (29 marca), Katowicach (6 kwietnia), Jeleniej Górze (25 maja), Częstochowie (4 października), Łomiankach (19 października) i Radomiu (23 listopada).

Zobacz także: Boks. Kontuzja Włodarczyka umożliwiła walkę Cieślakowi o pas WBC

Ewa "Kleo" Brodnicka (18-0, 2 KO), Mistrzyni Świata WBO w wadze super piórkowej, stoczyła dwie walki w obronie mistrzowskiego pasa. Po ubiegłorocznych zwycięstwach z Kanadyjką Sarah Pucek i Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, w 2019 roku pokonała Meksykankę Janeth Perez i Argentynkę Edith Soledad Matthysse. W nowym sezonie być może dojdzie do pojedynku unifikacyjnego z udziałem reprezentantki Tymex Boxing Promotion, której trenerem jest Amerykanin Gus Curren.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): brutalny nokaut Kazieczki na KSW 52, teraz chce walki o pas

Również 2 wygrane, ale w nowej kategorii - super średniej zanotował Robert "Mr. KO" Parzęczewski (24-1, 16 KO). Najpierw zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski pokonując przez techniczny nokaut Rosjanina Dmitrija Czudinowa, a następnie obronił pas w walce z niewygodnym Patrickiem Mendy. Częstochowianin jest wysoko notowany w rankingach światowych, zdecydowaną większość ostatnich walk wygrywał efektownie przed czasem, i być może już w 2020 roku doczeka się mistrzowskiej szansy na zagranicznych arenach. W tym roku miał boksować także w walce wieczoru w Radomiu, ale niestety na jego drodze stanęły kłopoty ze zdrowiem.

Pasy Mistrzów Polski i Międzynarodowych Mistrzów Polski zdobywali także w ostatnich miesiącach Łukasz "Pretty Boy" Wierzbicki (18-1, 7 KO), Michał "Szczupak" Leśniak (11-1-1, 3 KO) czy Damian "Wrzos" Wrzesiński (18-1-2, 5 KO), który boksował po raz pierwszy w pojedynku wieczoru, a jego rywalem w podwarszawskich Łomiankach był Argentyńczyk Miguel Cesario Antin.

W 2019 roku w barwach Tymexu walczyło na profesjonalnych ringach ok. 20 pięściarzy i pięściarek. Po przerwie macierzyńskiej wróciła była Mistrzyni Europy Sasha Sidorenko, a dołączyła kolejna bardzo zdolna zawodniczka Laura Grzyb. W ten sposób Tymex Boxing Promotion ma najmocniejszy kobiecy zespół w polskim boksie zawodowym. Od zwycięstw profesjonalne kariery zaczęli Aleksander Jasiewicz, Tomasz Nowicki i Uzbek Abboskhon Mirzaabdullaev, zaś w 2020 roku przygodę z Tymexem zacznie trenujący na stałe we Wrocławiu niepokonany Niemiec Sahan Aybay. Być może zorganizowana zostanie także pierwsza gala za zachodnią granicą, co byłoby dużym wydarzeniem w krajowym pięściarstwie. Po Nowym Roku planowany jest także powrót po kontuzji utalentowanego Oskara Kapczyńskiego.

W 2019 roku na galach Tymexu walczyli i najczęściej wygrywali (choć zdarzyły się remisy i porażki) Tomasz "Zadyma" Gromadzki, Kamil Bodzioch, Michał Żeromiński, Marcin Siwy, Rafał Pląder oraz bracia Maksymilian Gibadło i Stanisław Gibadło.

Zobacz także: Boks. Frank Warren krytykuje Andy'ego Ruiza Jr. "Zhańbił siebie i boks"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy czekasz na gale grupy Tymex Boxing Promotion w 2020 roku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)