Boks. Michał Cieślak podpisał kontrakt na walkę z Makabu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Michał Cieślak
WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Michał Cieślak
zdjęcie autora artykułu

Michał Cieślak (19-0, 13 KO) podpisał kontrakt na nieco ponad tydzień przed walką z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Stawką pojedynku będzie wakujący pas mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Szkic kontraktu na walkę w Kinszasie polska strona otrzymała 31 grudnia. W kolejnych kilkunastu dniach trwało jednak zamieszanie związane z organizacją starcia Cieślaka z Makabu, głównie ze względu na protest promotora Dona Kinga.

"Kontrakt wreszcie dotarł i został podpisany. Teraz czekamy na informacje kiedy i gdzie mieszkamy" - napisał na Twitterze Tomasz Babiloński.

Michał Cieślak do Demokratycznej Republiki Konga wylatuje 29 stycznia. Dzień później odbędzie się ważenie, a 31 stycznia gala. Walka wieczoru o pas WBC jest zaplanowana na 22. 30.

Dla boksera z Radomia będzie to pierwsza szansa zdobycia tytułu mistrza świata w kategorii junior ciężkiej. Faworytem bukmacherów jest Ilunga Makabu.

Czytaj także: Floyd Mayweather Jr nawołuje do rewanżu z McGregorem ACA zainteresowane Mateuszem Rębeckim

ZOBACZ WIDEO: FEN 27. To była prawdziwa wojna. Wojciech Janusz przegrał z Adamem Kowalskim. "Takie jest życie, dajcie mi trochę czasu"

Źródło artykułu: