Boks. Deontay Wilder - Tyson Fury 2. Ujawniono oficjalne zarobki bokserów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: Tyson Fury i Deontay Wilder
Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: Tyson Fury i Deontay Wilder
zdjęcie autora artykułu

Deontay Wilder i Tyson Fury, według Komisji Sportowej Stanu Nevada, oficjalnie zarobią po 5 milionów dolarów za rewanżowy pojedynek o mistrzostwo świata federacji WBC w kategorii ciężkiej. W rzeczywistości jednak gaże za walkę będą dużo większe.

[tag=36435]

Deontay Wilder[/tag] i Tyson Fury za starcie w Las Vegas mają zagwarantowane w kontraktach po 25 milionów dolarów, stąd lista wypłat komisji mija się z prawdziwymi zarobkami. To pensje minimalne. Komisja Sportowa Stanu Nevada opublikowała honoraria wszystkich bohaterów gali w MGM Grand Garden Arenie.

Do 25 milionów podstawy należy doliczyć także procent, jaki Amerykanin i Brytyjczyk otrzymają ze sprzedaży praw transmisji do pojedynku. W USA koszt wykupu PPV to aż 79,99 dolarów. W Polsce relację z gali przeprowadzi TVP Sport.

W starciu poprzedzającym walkę główną zmierza się dwaj byli rywale Adama Kownackiego. Były mistrz świata Charles Martin zarobi 250 tysięcy dolarów za konfrontacje z Geraldem Washingtonem, który zainkasuje 275 tysięcy. Imponującą kwotę zgarnie także mistrz świata wagi koguciej, Emanuel Navarrete, na którego konto trafi 300 tysięcy dolarów. W Las Vegas jego rywalem będzie Jeo Tupas Santisima.

Czytaj także: Jan Błachowicz śladami Rocky'ego Tyson Fury w formie życia

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #42: Chalidow nadal stawiany nad Błachowiczem? "Trzeba mu dziękować za to, że został w Polsce"

Źródło artykułu: