Boks. Tymex Boxing Night 12. Marcin Siwy: Walka z Bodziochem to specjalny ukłon dla kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tymex Boxing Night 12
Materiały prasowe / Tymex Boxing Night 12
zdjęcie autora artykułu

- Kibice chcieli walki Marcina Siwego z Kamilem Bodziochem, więc zobaczą fajne widowisko w wadze ciężkiej. To specjalny ukłon dla fanów boksu zawodowego - mówi Marcin Siwy przed galą Tymex Boxing Night 12.

W tym artykule dowiesz się o:

- Tak się moja kariera na profesjonalnych ringach układała, że nie miałem okazji walczyć z żadnym rodakiem. Teraz nadarzyła się okazja, kibice chcieli tego pojedynku, promotorzy przekazali mi informację, a ja od razu się zgodziłem. Wiem, że sympatycy pięściarstwa czekają na walki polsko-polskie w królewskiej kategorii, choć w moim przypadku chyba jeszcze większą agresję wywołuje zagraniczny rywal. Co nie zmienia faktu, że 10 lipca będę "grzeczny" między linami - powiedział Marcin Siwy, legitymujący się rekordem 20-0 (8 KO). Promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich Marcin Siwy (Tymex Boxing Promotion) jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy Kadetów z 2007 roku i Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 roku. Był też w ćwierćfinale MŚ Kadetów 2007 i ME Juniorów 2009, zajmując miejsca 5-8. W Polsce ostatnie walki w boksie olimpijskim toczył z Patrykiem Brzeskim - pokonał go w finale Mistrzostw Polski Juniorów 2010 i przegrał w ćwierćfinale MP Seniorów 2010. - Każdy jest kowalem swojego losu. Nie unikam starć z Polakami, ale dotychczas wychodziłem do ringu z zagranicznymi przeciwnikami. Nastawienie do walki z Kamilem będzie takie jak zawsze: wyjść, zrobić swoje i wygrać. Taki jest plan, a co z tego wyjdzie? Nie zamierzam cwaniakować i mówić, że będzie nokaut itd. Mam szacunek do Bodziocha, on też ma swoje ambicje, a zwycięży po prostu lepszy z nas - dodał pięściarz z Częstochowy.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz najlepsze akcje z gali EFM 3!

29-letni Marcin Siwy ma ogromne doświadczenie i z boksu olimpijskiego i z zawodowego. Co ciekawe, jest równo 5 lat starszy od Kamila Bodziocha - Marcin urodził się 9 lutego 1991 roku, zaś Kamil 9 lutego 1996 roku. Urodziny świętują tego samego dnia, ale w Częstochowie triumfator może być tylko jeden.

- Czuję, że mimo panującej pandemii koronawirusa i różnych obostrzeń jestem lepiej przygotowany niż do dwóch ostatnich walk, które stoczyłem w ubiegłym roku. Bardzo dobrze pracuje mi się z trenerem Gabrielem Skibą, a sparowałem m.in. z zawodnikiem MMA Adrianem Błeszyńskim, który szykuje się do walki bokserskiej z Łukaszem Staniochem. Czuję, że "Ares" wygra, bo jest w fajnej dyspozycji, a na sparingach mocno bije. A co do mojej walki z Kamilem Bodziochem, nawet nie spodziewałem się, że będzie takie zainteresowanie kibiców. Z pewnością to jedno z najciekawszych wydarzeń w polskim boksie w lipcu - przyznał Marcin Siwy. W opinii ekspertów i fanów faworytem jest bardziej doświadczony częstochowianin. -Obycie ringowe pomaga, choć pamiętajmy, że boks olimpijski mocno różni się od zawodowego. W moim przypadku chodzi o dobre przygotowanie pod względem fizycznym i mentalnym. Jestem gotowy na 8 rund ciężkiego boju z Kamilem - dodał. W walce wieczoru na gali Tymexu w Pionkach na południu Mazowsza Damian Wrzesiński, Międzynarodowy mistrz Polski w wadze lekkiej spotka się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem. Wrzesiński właśnie przedłużył kontrakt z Tymex Boxing Promotion, po raz kolejny występuje w głównym pojedynku, a wkrótce ma rozpocząć podbój europejskich ringów.

Na tej gali bardzo ciekawie zapowiadają się także walki Tomasza Gromadzkiego ze Stanisławem Gibadło czy Aleksandra Streckiego, olimpijczyka z Pekinu, z Tarasem Golovashchenko. Kolejne potyczki z nieustępliwymi Kariną Kopińską i Bojaną Libiszewską stoczą mające duże ambicje Sasha Sidorenko i Laura Grzyb. Kibice i telewidzowie zobaczą w akcji też m.in. Kamila Kuździenia i Maksymiliana Gibadło.

Zobacz także: Roberto Duran pokonał koronawirusa. Szpital opuścił przy salwie braw

Zobacz także: Boks. "Gdybyśmy zrobili testy, pewnie byłoby inaczej". Tomasz Adamek o walce z Millerem

Źródło artykułu: