KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Babilon Boxing Show. Argentyńczyk o polskich korzeniach sprawdzi "Irona"

W walce wieczoru gali Babilon Boxing Show, która odbędzie się w piątek 9 kwietnia w Explosion Club w Warszawie, wystąpi Jan "Iron" Lodzik (5-0). Tym razem utytułowany kickbokser po raz pierwszy zaboksuje na dystansie 10 rund.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jan Lodzik zmierzy się z Augustinem Kucharskim 9 kwietnia Materiały prasowe / Jan Lodzik zmierzy się z Augustinem Kucharskim 9 kwietnia
Rywalem Lodzika będzie Argentyńczyk z polskimi korzeniami - Agustin Kucharski (6-2-1). Podczas tej samej imprezy w ringu zmierzą się także znakomici zawodnicy MMA z kategorii piórkowej.

Mistrz organizacji Babilon MMA i FEN Daniel Rutkowski (MMA 12-2) sprawdzi się z Dawidem Śmiełowskim (MMA 8-0), z którym niezależnie od wyniku będzie musiał wkrótce walczyć w obronie mistrzowskiego pasa Babilon MMA.

24-letni Agustin Ezequias Gerbaldo Kucharski chętnie opowiada o swoich polskich korzeniach. Choć sam nie mówi po polsku, zainteresował się pochodzeniem swoich przodków i całą historię opowiedział matchmakerowi grupy Babilon Promotion.

ZOBACZ WIDEO: Są bonusy po gali KSW 59. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

- Moi prapradziadkowie Estanislao Kucharski i Julia Oborska urodzili się w 1898 roku w Łodzi. Wyemigrowali wraz z rodziną w 1927. W związku z konfliktami po I Wojnie Światowej trafili do Buenos Aires w Argentynie. Już po ich przyjeździe do kraju władze Argentyny podzieliły imigrantów na grupy bez względu na więzi rodzinne. Jedni zostali zabrani do różnych prowincji Argentyny, takich jak Misiones i Corrientes, inni do sąsiadującego Urugwaju - tłumaczy 24-letni Agustin Kucharski.

- W tej drugiej grupie byli moi krewni, a wśród nich moi pradziadkowie Cezary Kucharski i jego żona Estefanía Sobieski (ich rodzice, Maria Kowalczuk i Esteban Sobieski urodzili się w Polsce). Pradziadek miał 7 lat, ale zapamiętał podróż i opowiadał wnukom o rejsie statkiem do Ameryki Południowej, gwiaździstych nocach i blasku ryb skaczących nad oceanem. W Urugwaju pracowali w rolnictwie na gruntach przekazanych przez władze kraju. Potem urodził się mój dziadek Raul Kucharski, potem moja mama Laura Veronica Kucharski Sicalo, która ze względu na studia musiała wyemigrować do prowincji Cordoba w Argentynie, gdzie urodziłem się ja. Moja prababcia Estefanía Sobieska jako ostatnia mówiła po polsku, to był jej pierwszy język. Zmarła w 1997 roku, gdy ja miałem rok - kończy Kucharski.

Mierzący aż 185 centymetrów wzrostu zawodnik przewyższa Lodzika warunkami i doświadczeniem w boksie zawodowym. Argentyńczyk już dwukrotnie boksował na dystansie 10 rund. Najpierw zremisował z Hugo Alberto Roldanem (19-0-1) w grudniu 2019 roku, a następnie przegrał jednogłośnie na punkty z Claudio Gabrielem Daneffem (11-1-1) w listopadzie 2020. Pomimo tego Jan Lodzik zapowiada, że walka nie potrwa pełnych 10 rund i zakończy się nokautem.

Karta walk Babilon Boxing Show

Walka wieczoru - 10 rund w limicie do 63,5 kg:
Jan "Iron" Lodzik (5-0) vs Agustin Kucharski (6-2-1)

Boks zawodowy - 6 rund w umownym limicie do 70 kg:
Daniel "Rutek" Rutkowski (0-2) vs Dawid Śmiełowski (debiut)

Boks zawodowy - 6 rund w limicie do 63,5 kg:
Patrik "Rocky" Balaz (3-0) vs Eliasz Jankowski (1-1)

Boks zawodowy - 6 rund w limicie do 79,4 kg:
Krzysztof Wojciechowski (debiut) vs Adam Koprowski (4-2-2)

Boks olimpijski - 3 rundy w limicie do 60 kg:
Wiktor Kaźmierczak vs Hubert Domaros

Boks olimpijski - 3 rundy w limicie do 81 kg:
Kacper Parada vs Patryk Borucki

Boks olimpijski - 3 rundy w limicie do 75 kg:
Kacper Niewiadomski vs Dawid Oelrich

Boks olimpijski - 3 rundy w limicie do 75 kg:
Mukhammad Ali Kharimov vs Damian Strzelec

Zobacz także:
-> MMA. Jan Błachowicz zabrał głos w sprawie walki Polaka o pas
-> Znamy pierwszych bohaterów KSW 60! Gala już w kwietniu

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×