Albert Sosnowski wierzy w Szeremetę. Wskazał jego atuty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Duszczyk / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta
zdjęcie autora artykułu

Albert Sosnowski jest pozytywnej myśli przed walką Kamila Szeremety (21-1, 5 KO) z Jaime Munguią (36-0, 29 KO) o pas WBO Intercontinental w El Paso. "Dragon" wierzy, że bokser z Białegostoku może sprawić sensację.

"Szeremeta już wie czego się spodziewać na mistrzowskim poziomie, więc doświadczenie z walki z GGG [przyp. red - Giennadij Gołowkin] to tylko jego atut. Najważniejsza mobilność i obrona, szczelna garda i praca przedniej ręki i może być trudny dla szybkiego, ale jednak trochę chaotycznego Mangui" - napisał na Twitterze Albert Sosnowski.

Z tym zdaniem nie zgadza się inny były bokser, Maciej Miszkiń. Ten bowiem nie widzi po stronie Szeremety atutów w starciu z Meksykaninem. Podobnie pojedynek wieczoru w El Paso typują bukmacherzy, którzy za murowanego faworyta uznają Munguię.

"Trochę więcej wiary w Kamila, szermierka na pieści to nie do końca przewidywalny sport. Doświadczenie Kamila, plus determinacja i forma dnia poparta wiarą w siebie i zwycięstwo i wszystko się może zdarzyć, gdy w głowie pełno marzeń. Auuu za Polskę" - dodał Sosnowski.

Stawką pojedynku Kamila Szeremety z Jaime Munguią jest pas WBO Intercontinental w wadze średniej. Transmisja z gali na platformie streamingowej DAZN.

Czytaj także: Co za forma! Błachowicz już mógłby walczyć z Teixeirą Kamil Szeremeta przed kolejną życiową szansą. Zobacz zapowiedź walki [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękny gest duńskich fanów dla Christiana Eriksena. Robi wrażenie!

Źródło artykułu: