DAZN pokazał nowych komentatorów. To głośne nazwiska z Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Grzegorz Proksa
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Grzegorz Proksa
zdjęcie autora artykułu

Dziennikarz Przemysław Garczarczyk poinformował na Twitterze, że serwis streamingowy DAZN zaprosił do współpracy znany duet komentatorski.

W tym artykule dowiesz się o:

Janusz Pindera i Grzegorz Proksa wkrótce zadebiutują w roli komentatorów DAZN - platformy streamingowej z treściami sportowymi (w Polsce na razie głównie z wydarzeń bokserskich).

Sensacyjną informacją przekazał w środę na swoim twitterowym profilu Przemysław Garczarczyk, dziennikarz piszący o boksie zawodowym, korespondent Polsatu Sport w USA. Garczarczyk zamieścił na portalu społecznościowym specjalną grafikę (patrz poniżej).

Obaj komentatorzy - 66-letni Pindera i 36-letni Proksa (były mistrz Europy w wadze średniej) - znani są polskim kibicom pięściarstwa z gal bokserskich pokazywanych na antenie TVP Sport, a także kanałach grupy Polsat.

ZOBACZ WIDEO: To była przyczyna porażki Błachowicza? "Być może to jest jakiś procent"

Platforma DAZN została uruchomiona w sierpniu 2016 r. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Japonii. Debiut "sportowego Netfliksa" w Polsce przypadł w grudniu 2020 r. (dostęp do transmisji kosztuje 7,99 zł miesięcznie). Obecnie usługa dostępna jest w ponad 200 krajach świata.

Zobacz: Potężny nokaut w wykonaniu mistrza świata. Sędzia musiał przerwać walkę Nowa platforma sportowa wchodzi na polski rynek! Znamy cenę i datę startu

Źródło artykułu: