Mistrz boksu trafił do aresztu. Groził żonie śmiercią

Argentyńska policja zatrzymała byłego czempiona WBO, Rodrigo Barriosa. To nie pierwszy konflikt z prawem gwiazdy boksu zawodowego.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jorge Rodrigo Barrios Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Jorge Rodrigo Barrios
Argentyński bokser Rodrigo "La Hiena" Barrios, mistrz kategorii super piórkowej WBO w latach 2005-06, został aresztowany w piątek (4 lutego) pod zarzutem grożenia kobiecie bronią - poinformował portal laopinion.com.

Do zatrzymania 45-latka doszło w prowincji Buenos Aires. Z domu sportowca dobiegały głośne krzyki, co zaniepokoiło sąsiadów. Na miejsce wezwano policjantów. 33-letnia żona czempiona WBO zeznała, że podczas kłótni mąż groził jej pistoletem. Świadkiem wydarzeń miał być 13-letni syn kobiety z innego związku.

"La Hiena" został przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzut przemocy domowej. W 2014 r. były pięściarz został skazany na trzy lata i siedem miesięcy więzienia za spowodowanie wypadku samochodowego, w którym zginęła ciężarna. W jego kartotece przestępstw widnieje też pobicie własnego syna.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"

Barrios na zawodowym ringu stoczył do tej pory 59 walk, z których wygrał 53 (bilans: 53-5-1, 36 KO). Najlepszy okres kariery miał w 2005 r. Pokonał wtedy m.in. niezwyciężonego wcześniej Mike'a Anchondo. W ostatnim występie, w lutym 2021 r., Barrios przegrał ze swoim rodakiem Jonathanem Barrosem.

Zobacz:
"Nie był to miły telefon". Wyciekła treść rozmowy Włodarczyka z trenerem tuż przed więzieniem
Pieniądze to nie wszystko! Mike Tyson podjął decyzję

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×