Walka o mistrzostwo świata odwołana. Kubańczyk nabawił się pechowej kontuzji

Zaplanowana na grudzień walka pomiędzy Yoanem Pablo Hernandezem a Olą Afolabim została odwołana, ponieważ jeden z bohaterów walki wieczoru nabawił się kontuzji.

Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak
Kubański bokser, który miał przystąpić do obowiązkowej obrony tytułu mistrza świata federacji IBF w końcowym etapie przygotowań nabawił się kontuzji prawego łokcia. Pechowy uraz okazał się na tyle groźny, że obrońca mistrzowskiego tytułu był zmuszony wycofać się z pojedynku. - Po sparingu w czwartek odczuwałem drobną dolegliwość. Ale kiedy mój stan pogorszył się w piątek i nie mogłem prawidłowo rozciągnąć ręki, postanowiłem natychmiast pójść do lekarza - oświadczył Hernandez.
Grupa Sauerland Event ma nadzieję, że pojedynek o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej uda się zorganizować w pierwszym kwartale przyszłego roku. Starcie pomiędzy Hernandezem a Afolabim cieszyło się bowiem sporym zainteresowaniem ze strony kibiców.

Na gali, która odbędzie się 6 grudnia w Oldenburgu nie zabraknie za to polskich akcentów. Paweł Głażewski w pojedynku o mistrzostwo świata wagi półciężkiej federacji WBA zmierzy się z Juergenem Braehmerem.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×