Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Organizatorzy gali Boxing Night 10 w Częstochowie odkryli wszystkie karty

Walka o mistrzostwo Europy WKU w K-1 oraz sześć ciekawie zapowiadających się pojedynków. To wszystko przygotowuje grupa NW Promotion, która 12 czerwca w Częstochowie zaprasza na galę Boxing Night 10.
Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak

W walce wieczoru, której stawką jest pas czempiona Starego Kontynentu, Michał Wlazło zmierzy się z pochodzącym ze Słowacji Tomasem Moznym, który jest aktualnym mistrzem świata. Urodzony w Koszycach zawodnik w przeszłości mierzył się już z reprezentantami Polski, zarówno w boksie, MMA oraz w formule K-1.


Doskonale znanego polskim fanom sportów walki Michała Wlazło czeka trudne zadanie, ale i on jest równie wszechstronnym zawodnikiem. W swoim dorobku ma także zawodowe występy w mieszanych sztukach walki. 

Oprócz tego w walce na zasadach K-1 zobaczymy w Częstochowie mistrza Polski oraz zdobywcę Pucharu Świata Pawła Gierzyńskiego. Przeciwnikiem utytułowanego reprezentanta warszawskiej Palestry będzie Vasyl Halych z Corio Team. Pochodzący z Ukrainy wojownik ma na koncie 40 wygranych kickbokserskich amatorskich walk, zaliczył już także starty zawodowe, w tym kapitalny i zacięty pojedynek (na zasadach K-1, oczywiście) podczas PLMMA 51 w Kaliszu, po którym – choć niejednogłośną decyzją sędziów przegrał ze Stanisławem Zaniewskim – otrzymał, podobnie jak rywal, owację na stojąco.

Poza kickbokserami w Częstochowie wystąpią także, pięściarze, którzy przez kilka lat stanowili o wysokiej jakości częstochowskich spotkań ze sportami walki. Tym razem w karcie walk znaleźli się - mający (podobnie jak Paweł Gierzyński) kontrakty z NW Promotion - Dawid Kwiatkowski, Łukasz Gworek i Adam Koprowski, a także związany z Tymex Promotion Marcin Siwy.

12 czerwca na Boxing Night 10 zobaczymy także jedną walkę MMA, w której – na amatorskich zasadach - zmierzą się Oktawian Bielski i Krzysztof Mielczarek.
Bilety na ciekawie zapowiadającą się galę Boxing Night 10 są dostępne na portalu www.kupbilet.pl oraz w częstochowskim Pubie Stacherczak (Al. Kościuszki 1).

Pełna karta walk Boxing Night 10:

MMA:
68 kg.: Oktawian Bielski - Krzysztof Mielczarek (2 x 5 min)

Boks zawodowy:
61 kg.: Łukasz Gworek - Antonio Horvatic (Chorwacja) (6 x 3 min)
+ 91 kg.: Adam Koprowski - Robert Gacek (4 x 3min)
68 kg.: Dawid Kwiatkowski - Zoran Cvek (Chorwacja) (6 x 3 min)
+ 91 kg.: Marcin Siwy - Lukas Horak (Czechy) (6 x 3 min)

K-1:
81 kg.: Paweł Gierzyński - Vasyl Halych (Ukraina) (3 x 3 min)

Walka wieczoru o mistrzostwo Europy WKU:
+ 91 kg.: Michał Wlazło - Tomas Mozny (Słowacja) (5 x 3 min)

Władimir Kliczko zaprosił Aleksandra Powietkina na rewanżową walkę do Kijowa

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×