Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Organizatorzy gali Boxing Night 10 w Częstochowie odkryli wszystkie karty

Walka o mistrzostwo Europy WKU w K-1 oraz sześć ciekawie zapowiadających się pojedynków. To wszystko przygotowuje grupa NW Promotion, która 12 czerwca w Częstochowie zaprasza na galę Boxing Night 10.

Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak
W walce wieczoru, której stawką jest pas czempiona Starego Kontynentu, Michał Wlazło zmierzy się z pochodzącym ze Słowacji Tomasem Moznym, który jest aktualnym mistrzem świata. Urodzony w Koszycach zawodnik w przeszłości mierzył się już z reprezentantami Polski, zarówno w boksie, MMA oraz w formule K-1.
Doskonale znanego polskim fanom sportów walki Michała Wlazło czeka trudne zadanie, ale i on jest równie wszechstronnym zawodnikiem. W swoim dorobku ma także zawodowe występy w mieszanych sztukach walki.

Oprócz tego w walce na zasadach K-1 zobaczymy w Częstochowie mistrza Polski oraz zdobywcę Pucharu Świata Pawła Gierzyńskiego. Przeciwnikiem utytułowanego reprezentanta warszawskiej Palestry będzie Vasyl Halych z Corio Team. Pochodzący z Ukrainy wojownik ma na koncie 40 wygranych kickbokserskich amatorskich walk, zaliczył już także starty zawodowe, w tym kapitalny i zacięty pojedynek (na zasadach K-1, oczywiście) podczas PLMMA 51 w Kaliszu, po którym – choć niejednogłośną decyzją sędziów przegrał ze Stanisławem Zaniewskim – otrzymał, podobnie jak rywal, owację na stojąco.

Poza kickbokserami w Częstochowie wystąpią także, pięściarze, którzy przez kilka lat stanowili o wysokiej jakości częstochowskich spotkań ze sportami walki. Tym razem w karcie walk znaleźli się - mający (podobnie jak Paweł Gierzyński) kontrakty z NW Promotion - Dawid Kwiatkowski, Łukasz Gworek i Adam Koprowski, a także związany z Tymex Promotion Marcin Siwy.

12 czerwca na Boxing Night 10 zobaczymy także jedną walkę MMA, w której – na amatorskich zasadach - zmierzą się Oktawian Bielski i Krzysztof Mielczarek.
Bilety na ciekawie zapowiadającą się galę Boxing Night 10 są dostępne na portalu www.kupbilet.pl oraz w częstochowskim Pubie Stacherczak (Al. Kościuszki 1).

Pełna karta walk Boxing Night 10:

MMA:
68 kg.: Oktawian Bielski - Krzysztof Mielczarek (2 x 5 min)

Boks zawodowy:
61 kg.: Łukasz Gworek - Antonio Horvatic (Chorwacja) (6 x 3 min)
+ 91 kg.: Adam Koprowski - Robert Gacek (4 x 3min)
68 kg.: Dawid Kwiatkowski - Zoran Cvek (Chorwacja) (6 x 3 min)
+ 91 kg.: Marcin Siwy - Lukas Horak (Czechy) (6 x 3 min)

K-1:
81 kg.: Paweł Gierzyński - Vasyl Halych (Ukraina) (3 x 3 min)

Walka wieczoru o mistrzostwo Europy WKU:
+ 91 kg.: Michał Wlazło - Tomas Mozny (Słowacja) (5 x 3 min)

Władimir Kliczko zaprosił Aleksandra Powietkina na rewanżową walkę do Kijowa

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×