Wyraźny spadek notowań Krzysztofa Włodarczyka

Krzysztof Włodarczyk spadł z 13. na 24. miejsce w światowym rankingu kategorii junior ciężkiej według witryny BoxRec. Jego sobotni pogromca, Murat Gassijew, plasuje się tuż za podium.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Murat Gassijew [L] vs Krzysztof Włodarczyk [P] Getty Images / Na zdjęciu: Murat Gassijew [L] vs Krzysztof Włodarczyk [P]
Polski pięściarz poległ przez nokaut w trzeciej rundzie, po raz pierwszy w karierze przegrywając przed czasem. Dla Rosjanina była to pierwsza udana obrona tytułu mistrza świata federacji IBF. Dzięki temu zapewnił sobie także awans do półfinału turnieju World Boxing Super Series, gdzie spotka się z niebezpiecznym Kubańczykiem Yunierem Dorticosem.

Pokłosie sobotniej potyczki jest wyraźny spadek 36-letniego Krzysztofa Włodarczyka w rankingu portalu BoxRec. "Diablo" spadł na 24. lokatę, tracąc miano drugiego polskiego boksera tej dywizji wagowej. Niezmiennie najlepszym naszym pięściarzem w tej kategorii pozostaje Krzysztof Głowacki (3. miejsce), a na fotel wicelidera krajowego zestawienia wskoczył Mateusz Masternak (22.). "Master" podczas tej samej gali w Prudential Center rozprawił się bez problemów ze Stivensem Bujajem. Murat Gassijew pozostał czwarty na świecie.

Numerem jeden jest wspaniały Ołeksandr Usyk, czempion WBO. W kolejnym starciu skrzyżuje rękawice z "dwójką" Mairisem Briedisem, mistrzem WBC.

ZOBACZ WIDEO KSW 40: Chlewicki rozczarowany werdyktem
Czy Krzysztof Włodarczyk powróci jeszcze do czołówki wagi junior ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×