Ważenie przed walką Adamek - Miller. Niespotykana różnica wagi! Aż 41 kg

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Jarrell Miller
Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Jarrell Miller
zdjęcie autora artykułu

Naprawdę rzadko spotyka się taką sytuację w zawodowym boksie. Tomasz Adamek wniósł na wagę 103 kg. Jego rywal - niepokonany Amerykanin Jarrell Miller - waży prawie 144 kg! Kolosalna różnica.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=8102]

Tomasz Adamek[/tag] w nocy z sobotę na niedzielę (6/7 października) stoczy w Chicago bardzo ważny pojedynek. Zmierzy się z niepokonanym w zawodowym ringu Jarrellem Millerem. Fachowcy są zgodni, że ewentualna wygrana polskiego pięściarza może mu dać prawo do walki o tytuł mistrza świata. Na dodatek potwierdził to organizator gali w Chicago. Jego zdaniem "Góral" będzie obowiązkowym pretendentem do walki o regularny tytuł federacji WBA. Przypomnijmy, że "superczempionem" tej federacji jest Anthony Joshua.

Polskiego zawodnika czeka jednak niezwykle ciężka przeprawa. Po pierwsze, pochodzący z Nowego Jorku pięściarz nie znalazł jeszcze pogromcy na zawodowym ringu (w 22 walkach), na dodatek prezentuje - w przeciwieństwie do Polaka - potężne warunki fizyczne. Góruje nad Adamkiem o 6 cm, co przekłada się również na zasięg ramion. A jak wygląda sytuacja z wagą?

W Chicago odbyło się właśnie oficjalne ważenie i... niesamowita sytuacja. Otóż Polak jest lżejszy od Amerykanina o prawie 41 kg! Adamek wniósł na wagę dokładnie 103 kg. Miller? Sędzia odczytał wynik: 143,7 kg.

Zobacz:

- Adamek będzie pewne uciekał od początku przede mną, ale ostatecznie moje rozmiary zrobią swoje - mówił pewny siebie Miller.

- Jestem w wysokiej formie, czuję się świetnie i będę walczył do końca - odpowiadał Adamek.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #23: Materla zaskoczony szybką decyzją Janikowskiego

Źródło artykułu: