WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tomasz Gromadzki łączy boks z biznesem. Prowadzi własny zakład pogrzebowy

Nie każdy polski pięściarz jest w stanie utrzymać się z boksu. Tomasz Gromadzki jest biznesmenem i żadnej pracy się nie boi.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Agencja Gazeta / Grzegorz Skowronek / Na zdjęciu: Tomasz Gromadzki

Tomasz Gromadzki dopiero stawia pierwsze kroki w zawodowym boksie. Do tej pory stoczył jedenaście walk, a w ubiegłym roku zwyciężył czterokrotnie. Ostatni raz w Zabrzu, gdzie pokonał przez techniczny nokaut Tomasza Gargulę.

Na tym etapie 29-latek nie jest w stanie utrzymać się wyłącznie z boksu. Dlatego prowadzi własny biznes, a także dorabia na inne sposoby. - Moim głównym biznesem jest zakład pogrzebowy, ale gdy chwilowo nie ma zleceń, nadrabiam przy kaloryferach. Odczytuję czujniki podzielników ciepła, to mój dodatkowy biznes. Trenuję co najmniej raz dziennie, w okresie przygotowań dwa. Kiedyś pracowałem też w weekendy, ale już odpuściłem. Dorabiam sobie także jako trener. Jestem dobrze zorganizowany, wszystko równoważę tak, by mieć siły na treningi oraz, by budżet się domykał - opowiada Andrzejowi Kostyrze z "Super Expressu".

Gromadzki przyznał, że był okres, gdy przez cztery lata nie miał wakacji. Łączenie kilku prac z boksem wymaga dużego poświęcenia. Powoli jednak zbiera tego owoce i sukcesy osiąga nie tylko w ringu. - Miewałem myśli o zamknięciu zakładu. Przetrwałem jednak ciężki okres, a niedawno w grudniu... otworzyłem drugi zakład. Mamy placówki w Katowicach i Mysłowicach - zdradza.

Katowiczanin dodał, że chce stworzyć sieć zakładów pogrzebowych, ale tym zajmie się po zakończeniu kariery. Priorytetem jest kariera sportowa i przebijanie się w kategorii super średniej.

ZOBACZ WIDEO Jędrzejczyk trzeźwo o swoich przegranych walkach. "Nie doszukiwałabym się problemu w trenerach"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×