Wilder: Jak chcesz pokonać kogoś takiego jak ja? Kownacki: Presją, chłopie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Deontay Wilder
Getty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Deontay Wilder
zdjęcie autora artykułu

- Kiedy przyjdzie odpowiedni moment, z wielką chęcią się z tobą zmierzę. To będzie wspaniały pojedynek - powiedział w rozmowie z Adamem Kownackim mistrz świata wagi ciężkiej Deontay Wilder.

Wilder i Kownacki spotkali się po walce polskiego pięściarza z Chrisem Arreolą w Barclays Center w Nowym Jorku. Obaj byli gośćmi w studiu telewizji Fox Sports.

- Świetny występ. Chcę cię zapytać jak to robisz, że zadajesz tak wiele ciosów. Czy jest to coś, co trenujesz, czy po prostu robisz to automatycznie? - zwrócił się Wilder do "Babyface'a".

- Zawsze tak walczyłem, już od czasów amatorskich wyprowadzałem dużo ciosów. W walce z Arreolą niektóre z nich były zbyt wolne, muszę nad tym popracować - podkreślił pochodzący z Łomży zawodnik, który pokonał Arreolę na punkty.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Jagiełło o walce Szpilki z Chisorą. "To było bardzo trudne doświadczenie. Zobaczymy, jaki ma plan na przyszłość"

Lennox Lewis, który także gościł w studio, pytał polskiego pięściarza co jeszcze musi poprawić. - Wszystko, na przykład poruszanie głową i balans ciała. Pracowaliśmy nad tym w czasie przygotowań, ale w walce zapomniałem, jak miałem się zachowywać - śmiał się Kownacki.

Czytaj także: - Adam Kownacki samokrytyczny po walce. "Mnóstwo do poprawy" - Chris Arreola boksował w walce z Adamem Kownackim ze złamaną ręką

Gdy Lewis zaznaczył, że Polak zapisał się w historii boksu, ponieważ wraz z Arreolą pobił rekord ciosów wyprowadzonych w pojedynku kategorii ciężkiej (2172), ten odparł, że zrobi to jeszcze raz - gdy zostanie pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej. Mówiąc te słowa klepnął w plecy siedzącego obok Deontaya Wildera i powiedział: - Idę po ciebie.

- Jak zamierzasz pokonać kogoś takiego jak ja? - zapytał aktualny mistrz świata. - Presją, chłopie - zapowiedział, na co Wilder zareagował perlistym śmiechem. - Będę zadawał dużo ciosów. Ty masz jednak siłę uderzenia, jak kogoś trafisz, nie jest miło, więc będę musiał kontrolować dystans.

- Kiedy walczysz z kimś, kto zadaje tyle ciosów, kto nieustannie na ciebie napiera, trudno jest cały czas trzymać go z dala od siebie - podkreślił Wilder. - Kiedy przyjdzie odpowiedni moment, z wielką chęcią zmierzę się z tobą. I to będzie wspaniały pojedynek.

Zobacz rozmowę Wildera i Kownackiego w studiu telewizji Fox Sports:

Źródło artykułu: