KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Śmierć Dawida Kosteckiego. Roman Giertych o nieprawidłowościach podczas sekcji zwłok

Wciąż wiele wątków ws. samobójstwa Dawida Kosteckiego pozostało niewyjaśnionych. O nieprawidłowościach podczas sekcji zwłok na Twitterze napisał Roman Giertych, jeden z pełnomocników rodziny byłego boksera.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dawid Kostecki East News / Na zdjęciu: Dawid Kostecki
Prokuratura po pierwszej sekcji zwłok uznała, że Dawid Kostecki targnął się na swoje życie. Ustalono, że były pięściarz powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku w areszcie śledczym na Białołęce.

Z tą wersją nie zgadzają się pełnomocnicy oraz rodzina zmarłego boksera. Chcieli przeprowadzenia drugiej sekcji zwłok, na co jednak prokuratura nie wydała zgody.

W czwartek Roman Giertych, jeden z pełnomocników rodziny, opublikował wpis na Twitterze, w którym ujawnia kolejne szczegóły związane ze sprawą.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie tygodnia. Sprawa Carlitosa i świetne wejście w sezon Roberta Lewandowskiego

"Na ciele Dawida Kosteckiego w czasie sekcji zwłok ujawniono sińce wielkości pięści, otarcia ramion, grzbietu, karku, rąk i nóg. Pytam publicznie: na jakiej podstawie biegli postawili tezę, że nie było śladów walki? I co najważniejsze: dlaczego ślady nakłuć zauważone przez biegłego Sadowskiego i prok. Kapuścińskiego zostały zniszczone nacięciem sekcyjnym?" - napisał Giertych na Twitterze.
Nowe fakty w sprawie przekazała z kolei prokuratura. "Rana na udzie powstała na skutek pomiaru temperatury ciała, siniaki na ramieniu i przedramieniu powstały wcześniej niż zgon. Biegli zbadali tkanki pod śladami na szyi i nie stwierdzili, że powstały po ukłuciu" - podało Radio Zet na Twitterze.W sprawie wciąż wiele wątków pozostaje niewyjaśnionych. W czwartek prokuratura ujawniła zapis monitoringu. "Rzeczpospolita" ustaliła bowiem, że Dawid Kostecki osadzony był w celi nr 4, natomiast z powodu braku światła niewidoczne były wejścia do cel nr 10-12.

Czytaj także:
Prokuratura ujawni fragment nagrania monitoringu z korytarza przy celi Dawida Kosteckiego
Dawid Kostecki w sobotę zostanie pochowany. Pogrzeb w Rzeszowie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×