KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Boks. Dawid Kostecki w sobotę zostanie pochowany. Pogrzeb w Rzeszowie

Na sobotę zaplanowano pogrzeb Dawida Kosteckiego. Zmarły bokser zostanie pochowany na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie.

Dawid Borek
Dawid Borek
Dawid Kostecki Newspix / KAMIL KRZACZYNSKI / Na zdjęciu: Dawid Kostecki
Decyzja w sprawie pogrzebu Dawida Kosteckiego przeciągała się, bo rodzina byłego pięściarza walczyła o ponowne przeprowadzenie sekcji zwłok. Prokuratura nie wyraziła jednak na to zgody. W tej sytuacji najbliżsi Kosteckiego nie chcieli dłużej czekać i zaplanowali pogrzeb.

Dawid Kostecki zostanie pochowany w sobotę (24 sierpnia) na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:30 w cmentarnej kaplicy, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku.

Klepsydra pogrzebowa Dawida Kosteckiego:   
Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia. Prokuratura po pierwszej sekcji zwłok uznała, że targnął się na swoje życie. Ustalono, że były pięściarz powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku w areszcie śledczym na Białołęce.

W ten scenariusz nie wierzą pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego. Ci uważają, że "Cygan" został zamordowany w celi aresztu śledczego na Białołęce. Ujawnili, że na szyi zmarłego znaleziono rany, które mogły powstać po igle.

Zobacz też: Śmierć Dawida Kosteckiego. Roman Giertych opublikował wymowny wpis na Twitterze

"Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu" - napisał w oświadczeniu Roman Giertych, pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego.

"Odpowiedzialność za utratę dowodów związaną z brakiem ponownej sekcji spada na prokuraturę. Zgromadzone już obecnie dowody świadczą o zabójstwie" - stwierdził Giertych na Twitterze (więcej TUTAJ).

Były młodzieżowy mistrz świata WBC w 2011 r. został skazany na 2,5 roku więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 r. znów trafił do więzienia. Tym razem za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie tygodnia. Sprawa Carlitosa i świetne wejście w sezon Roberta Lewandowskiego
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×