Kokpit Kibice

Koronawirus. Walka Mariusza Wacha odwołana. Niemcy zwlekali z decyzją

Organizatorzy gali w Magdeburgu cały czas liczyli, że uda im się zorganizować galę bokserską. Już jednak wiadomo, że nie dojdzie do skutku starcie Mariusza Wacha z Agitem Kabayelem.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Mariusz Wach Newspix / Nikoff / Na zdjęciu: Mariusz Wach

Europejski sport został sparaliżowany z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Niektórzy jednak cały czas liczyli, że uda im się zorganizować zaplanowane imprezy. Tak było w przypadku gali bokserskiej, która 28 marca miała się odbyć w niemieckim Magdeburgu.

Tam do ringu miał wejść Mariusz Wach. Rywalem Polaka miał być Agit Kabayel. Choć jeszcze nie udało się wygrać walki z koronawirusem, to cały czas organizatorzy zapewniali, że gala się odbędzie.

W końcu jednak ktoś zrozumiał, że to zbyt ryzykowne. Najpierw na Twitterze Mateusz Borek zdradził, że do walki nie dojdzie. Potem tę informację potwierdził Michał Olżyński odpowiedzialny w sztabie "Wikinga" za PR.

"Walki niestety rzeczywiście nie będzie, ale tak doprecyzowując, to nie potwierdziliśmy jeszcze zainteresowania przełożeniem walki na inny termin. Na ten moment nie ma żadnych ustaleń w sprawie nowego terminu" - pisze Olżyński.

Czytaj także:
Żona prosiła polskiego pięściarza, by uciekał przed koronawirusem. "Rzuć to wszystko"
Boks. Kwalifikacje olimpijskie zawieszone. Wszystko przez koronawirusa

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×