Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ta książka mogła pogrążyć Floyda Mayewathera Jr. Była partnerka w książce opisała, jak ją bił

Josie Harris nie dożyła publikacji swojej książki, w której opisywała życie z Floydem Mayweatherem Jr. Do sieci jednak trafił wstrząsający fragment o przemocy domowej.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Floyd Mayweather Jr Newspix / Zumapress.com / Na zdjęciu: Floyd Mayweather Jr
Kilkanaście dni temu media obiegła informacja o śmierci Josie Harris. Była partnerka Floyda Mayweathera Jr i matka jego trójki dzieci została znaleziona martwa w samochodzie. Na razie nie są znane okoliczności śmierci.

Okazuje się, że Harris pisała książkę, w której opisywała życie ze sławnym pięściarzem. To miała być wstrząsająca lektura, bo 40-latka opisywała w niej przemoc domową, której dopuszczał się amerykański sportowiec.

Do sieci trafił fragment książki, który opublikował przyjaciel zmarłej kobiety. Cytuje go m.in. "The Sun" i opisywane w nim jest pobicie z 2010 roku. Po nim Josie postanowiła odejść.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

"Moje oczy otworzyły się na dźwięk własnych krzyków. Ból przeszywał mi czaszkę, kiedy podniosłam wzrok i zobaczyłam Floyda. Jedną ręką trzymał mnie za włosy, a drugą uderzał w tył głowy. Zabrał mnie z kanapy i ciągnął po pokoju. Meble w pokoju spadały, gdy ciągnął mnie jak szmacianą lalkę" - opisała Harris.

Świadkami fizycznej przemocy były wszystkie dzieci, które krzyczały z przerażenia. "Money" miał nic sobie z tego nie robić. Świadkiem był także jeden z przyjaciół pięściarza, który nie reagował.

"Zadrżałam z powodu bólu, który poczułam na głowie i znowu krzyczałam, aż mnie puścił. Zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć, Floyd ponownie zacisnął dłoń na moich włosach i uderzył w głowę. Był zdeterminowany, aby dać mi nauczkę. Widziałam to w jego oczach. Wiedziałam, że nie mogę się poddać, więc walczyłam" - czytamy dalej.

Josie Harris uratował mający wówczas 11 lat syn. Chłopiec uciekł z domu, a następnie wezwał pomoc. Na miejsce przyjechała policja. Mayweather Jr został aresztowany, a jego partnerka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Na razie nie wiadomo, czy 40-latka przed śmiercią skończyła książkę. Nie ma też informacji, czy ostatecznie trafi ona do publikacji.

Boks. Nie żyje Roger Mayweather, były mistrz świata, wujek i trener Floyda Mayweathera >>

Boks. Floyd Mayweather Jr nie chce wracać do sportu >>

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×