Boks. Mike Tyson - Evander Holyfield: trwają negocjacje ws. walki. Jest potwierdzenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rick Stewart / Na zdjęciu: Evander Holyfield
Getty Images / Rick Stewart / Na zdjęciu: Evander Holyfield
zdjęcie autora artykułu

Coraz bliżej trzeciego starcia pięściarskich legend wagi ciężkiej. Evander Holyfield potwierdził, że jego obóz rozmawiał już z otoczeniem Mike'a Tysona ws. pojedynku pomiędzy weteranami.

W tym artykule dowiesz się o:

- Jego ludzie rozmawiali z moimi. Nie mamy jeszcze oficjalnego porozumienia, ale zbliża się ten czas - podkreślił Evander Holyfield w podcaście "The 3 Point Conversation". Zarówno 57-latek, jak i Mike Tyson w ostatnich dniach wrzucali do mediów społecznościowych nagrania z treningów. Media od razu zastanawiały się, czy dojdzie do trzeciego pojedynku między legendami. Jak widać - jest coś na rzeczy.

Oczywiście starcie między weteranami miałoby charakter jedynie pokazowy. Sam Tyson zapewniał, że do ringu chce wyjść tylko dla celów charytatywnych. - Nie mam nic przeciwko, jeśli zrobimy coś takiego - podkreślił Holyfield.

Byłby to już trzeci pojedynek między legendami wagi ciężkiej. W 1996 i 1997 r. oba starcia wygrał Holyfield. Druga walka zakończyła się wielkim skandalem i dyskwalifikacją Tysona, który odgryzł rywalowi kawałek ucha.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): Kibice chcą walki Narkun - Askham! Polak odpowiada: Jestem zmotywowany, aby dać mu wpier...

57-latek nie ukrywa, co skłoniło go do powrotu na ring. - Powiedziałem ludziom, że chcę robić walki pokazowe. Chciałbym tym pomóc dzieciakom. Wrócić i pokazać im, że jak dbasz o ciało w młodym wieku, nie masz złych nawyków, to później nie musisz się o siebie martwić - dodał Holyfield.

Wielokrotny mistrz świata w wadze ciężkiej podczas zawodowej kariery stoczył 57 walk, z których wygrał 44 (29 KO), przegrał 10, dwie zakończyły się remisem, zaś jedna została uznana za nieodbytą ("no contest"). Po raz ostatni wyszedł do ringu w maju 2011 r., pokonując przez TKO Duńczyka Briana Nielsena.

Czytaj też: -> Boks. Michalczewski o powrocie Tysona: To przykre, że facet po 50-tce musi jeszcze boksować -> Boks. Mike Tyson szykuje się do powrotu. Jego treningi robią wrażenie! (wideo)

Źródło artykułu:
Komentarze (4)
avatar
Daniel Zielonka
19.05.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Teraz mu odgryzie kawałek nosa  
avatar
marek.fox
17.05.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To będzie raczej walka pokazowa dla kasy i kibiców niż prawdziwa walka !!  Ciekawe czy Tyson teraz odgryzie 2 kawałek ucha jak kiedyś :)  
avatar
Rafka Kafka
17.05.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Super,już nie mogę się doczekać ,bravo Mike za oryginalny pomysł. Myślę ze kasa się znajdzie i panowie pokażą trochę dobrego boksu.A kto wie może pomysł wypali i znajda się inni weterani. Myślę Czytaj całość
avatar
Jan-Erik Rusiecki
17.05.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz