Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Boks olimpijski ponownie wkracza na salony. Trzecia odsłona Suzuki Boxing Night

Po hotelowym lobby i teatralnej scenie, pora na kolejne wyjątkowe miejsce, w którym będzie gościć Suzuki Boxing Night. Transmisja dziś od godz. 19:20 w TVP Sport.
MT
Daniel Adamiec, dwukrotny mistrz Polski w ringu (niebieski strój) WP SportoweFakty / Daniel Adamiec, dwukrotny mistrz Polski w ringu. (niebieski strój)

W piątkowy wieczór, z uwagi na pandemię bez udziału publiczności, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się trzecia już odsłona gali, podczas której zaprezentują się najlepsi polscy pięściarze olimpijscy. Transmisja dziś od godz. 19:20 w TVP Sport.

Każda kolejna edycja, organizowanej przez Polski Związek Bokserski oraz Suzuki Motor Poland, gali zaskakuje swoim entourage. Tym razem ring stanie w, oddanym do użytku w 2015 roku, Centrum Spotkania Kultur. Zbudowany za ponad 170 mln zł nowoczesny gmach w samym sercu Lublina mieści salę teatralną, galerię sztuki, bibliotekę, sale konferencyjne i seminaryjne, restaurację oraz ogród.

– To kwintesencja tego, w którą stroną chcemy iść wspólnie z Polskim Związkiem Bokserskim. Wysoki poziom sportowy, ogromne emocje, a to wszystko podane publiczności w wyjątkowy sposób. Boks jest niezwykle atrakcyjną dyscypliną. Zawodowe gale to często prawdziwe show. Z nie mniejszym rozmachem można organizować również mecze międzypaństwowe w pięściarstwie olimpijskim czy właśnie Suzuki Boxing Night – tłumaczy Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland.

Sprawdzian w warunkach epidemii

W piątkowy wieczór najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki skrzyżują rękawice z reprezentacją Chorwacji. Panie początkowo miały zmierzyć się z Czeszkami, ale z powodu pandemii koronawirusa rywalki odwołały swój przyjazd do Polski.

– Na szczęście udało się porozumieć z chorwackim związkiem, aby do kadry mężczyzn dołączyła także ich żeńska reprezentacja. Zależało nam, by w tym trudnym dla sportu roku nasze zawodniczki mogły przejść solidny sprawdzian – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Polska reprezentacja do konfrontacji z Chorwacją przygotowywała się na zgrupowaniu w Kielcach. Biało-czerwonych od kilku tygodni ponownie prowadzi Walery Korniłow. Doświadczony białoruski szkoleniowiec wrócił do pracy z naszą kadrą po kilkuletniej przerwie.

– Trener Korniłow jest bardzo zadowolony z formy zawodników. Niedawno byliśmy na turnieju w Zagrzebiu, gdzie pokazaliśmy dobry boks. Mam nadzieję, że tak samo będzie podczas Suzuki Boxing Night III – zapowiada Nowaczek.

Suzuki Top Team

W Lublinie odbędzie się jedenaście walk (trzy kobiet oraz osiem mężczyzn). Na ringu zaprezentuje się m.in. wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska (kat. do 60 kg), złota medalistka Igrzysk Europejskich w Mińsku Karolina Koszewska (69 kg), brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy Damian Durkcza (64 kg), wielokrotni mistrzowie Polski Daniel Adamiec i Daniel Gołębiewski (obaj 75 kg) oraz pochodzący z Lublina, najlepszy superciężki w kraju – Adam Kulik (+91 kg).

Wszyscy należą do powołanego w ubiegłym roku Suzuki Top Team. To program stypendialny, który wspiera najlepszych polskich pięściarzy olimpijskich. Zawodnicy i zawodniczki co miesiąc otrzymują wynagrodzenie oraz mają do dyspozycji samochód marki Suzuki.

– Boks olimpijski jest w Polsce niedoceniony. Zawodnicy dużo trenują, prezentują wysokie umiejętności, ale praktycznie nie istnieją w świadomości kibiców.
Pomyślałem, że dobrze byłoby to zmienić, a dodatkowo zadbać o tych najlepszych. Chciałem, by nie musieli już biegać od drzwi do drzwi szukając sponsorów, ale mieli zapewnione finansowanie na pewnym poziomie – podkreśla Piotr Dulnik.

Zawodnicy doceniają wsparcie Suzuki.

– Nie martwię się już o przyszłość. Mogę spokojnie iść na trening i skupiać się tylko na sporcie. Nie muszę szukać pracy, żeby mieć za co żyć. Co miesiąc otrzymuję stypendium od sponsora. To jest dla mnie ogromny plus, bo nie zaprzątam sobie głowy niczym innym – przyznaje Daniel Adamiec, zawodnik Rushha Kielce i reprezentant Polski.

Początek gali Suzuki Boxing Night III w piątek o godz. 19:20. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl. Impreza ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce odbędzie się bez udziału publiczności.

Maciej Sierpień

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×