KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kontrowersje wokół walki 19-letniego Jordańczyka. Mamy nowe informacje z policji

19-letni jordański bokser Rashed Al Swaisat walczy o życie w kieleckim szpitalu. Sytuacją z MMŚ zajęła się policja, która wyjaśnia okoliczności sprawy. Jak nam przekazano, zgromadzony materiał dowodowy zostanie wysłany do prokuratury.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Rashed Al Swaisat Newspix / PAWEL JANCZYK / 400mm.pl / Na zdjęciu: Rashed Al Swaisat

Sprawa budzi wiele kontrowersji. Nie jest wykluczone, że Rashed Al Swaisat do walki przystępował z urazem. Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka, a kontuzja nie była najprawdopodobniej efektem potyczki z Antonem Winogradowem.

Okoliczności tej sprawy wyjaśnia policja. - Prowadzone są czynności przez komendę miejską policji w Kielcach. W tej sprawie został powołany biegły. Zabezpieczyliśmy także dokumentację medyczną dotyczącą dopuszczenia zawodników do walki oraz monitoring - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Kielcach.

Policjanci planują przesłuchania, a sprawą ma zająć się również prokuratura. - Będziemy przesłuchiwać sędziego w tej sprawie. Zgromadzone materiały zostaną przesłane do prokuratury, by ewentualnie podjąć dalsze czynności - dodał Tokarski.

ZOBACZ WIDEO: Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC po fatalnej kontuzji. "To nie będzie pożegnalna walka"

- Mamy sygnał od policji, że prowadzą czynności w tym zakresie, natomiast wszystko wskazuje na to, że jest to kontratyp w sporcie. Nie mamy sprawy zarejestrowanej. Wiemy, że policja podjęła jakieś działania w związku z tym - powiedział nam Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Z jego słów wynika, że skoro bokser bił się na mistrzostwach to jest to kontratyp w sporcie, czyli sytuacja, która nie ma znamion przestępstwa. Tak samo jak np. wypadek w rajdach samochodowych. W prokuraturze na ten moment nie jest prowadzone śledztwo.

Do sytuacji doszło w piątek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Rashed Al Swaisat zmierzył się w ringu z Estończykiem Antonem Winogradowem. W trzeciej rundzie Jordańczyk otrzymał cios, po którym padł na deski i stracił przytomność. To był jednak dopiero początek dramatu.

Al Swaisat błyskawicznie trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Czarnowie, gdzie przeprowadzono operację mózgu. - Pacjent przeszedł w trybie pilnym operacje neurochirurgiczną. Od kilku dni walczy o życie w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii WSzZ - przekazała nam rzecznik placówki, Anna Mazur-Kałuża.

Czytaj także:
Przeciek w sprawie walki Mariusza Pudzianowskiego. W środowisku zawrzało
MMŚ w Kielcach: wielki sukces Jakuba Straszewskiego! Polak nawiązał do sukcesów Gołoty

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×