KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dwuletnie zawieszenie. Problemy nadziei polskiego boksu!

Młodzieżowa reprezentantka Polski została zawieszona przez Polską Agencję Antydopingową. W organizmie Alexas Kubickiej wykryto niedozwoloną substancję (indapamid). O sprawie poinformowało TVP Sport.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Alexas Kubicka Materiały prasowe / PZB / Na zdjęciu: Alexas Kubicka
Z pewnością nie tak miała potoczyć się dalsza kariera utalentowanej polskiej pięściarki, młodzieżowej mistrzyni Europy w kategorii do 51 kg z 2020 roku.

Alexas Kubicka, która w kwietniu tego roku walczyła jeszcze w półfinale mistrzostw świata w tej samej kategorii, na chwilę obecną będzie musiała odpocząć od boksu, chyba że POLADA pozytywnie rozpatrzy jej ewentualne odwołanie.

- Wobec zawodniczki toczyło się postępowanie o naruszenie przepisów antydopingowych. Bezpośrednią przyczyną tego naruszenia było stwierdzenie obecności zabronionej substancji w próbce pobranej od sportowca - powiedział dla TVP Sport dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

Tą substancją jest indapamid. - To diuretyk, który służy do "maskowania" innych substancji zabronionych, albo do zbijania wagi. Panel dyscyplinarny wydał orzeczenie w sprawie zawodniczki, skazujące na dwa lata dyskwalifikacji - dodał.

Kubicka została przebadana pod koniec lutego podczas pobytu na zgrupowaniu kadry. Próbki A i B dały wynik pozytywny. Dlatego też POLADA zdecydowała się na dwuletnią dyskwalifikację. Zawodniczce przysługuje prawo do odwołania. Jeżeli nie przyniesie ono skutku, do ringu będzie mogła wrócić dopiero w kwietniu 2023 roku.

Zobacz także:
Wiadomość gruchnęła! Polski bokser zawalczy o mistrzostwo świata!
Jest nowa data gali Fury - Wilder 3. Adam Kownacki potwierdza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Błachowicz jak automat. Widać moc!
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Powinni przeprowadzić szersze dochodzenie! Ktoś to przecież produkuje i rozprowadza. Ciekawe co zawodniczka robi na co dzień? Przebadano ją pod koniec lutego, walka w MMŚ odbyła się w
  Czytaj całość
  kwietniu, kiedy jeszcze było cicho w sprawie.. Był wówczas artykuł o sędziowaniu: "Kontrowersje podczas walki z udziałem Polki. Siostra zawodniczki mówi o skandalu"; Mateusz Kozanecki 20 kwietnia 2021, 11:28. Wspomniałem wówczas w komentarzu o siostrze (Yulia) i z jakiegoś powodu dostałem minusy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×