KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Złamał szczękę byłej partnerce. Zapadł wyrok

Ona opuściła salę w milczeniu, on zalał się łzami szczęścia. Zawodowy bokser, który brutalnie pobił swoją partnerkę, nie trafi finalnie do więzienia. Zamiast odsiadki będzie grzywna.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Tom Schwarz PAP/EPA / Na zdjęciu: Tom Schwarz
Do zdarzenia doszło w maju 2020 roku. Wtedy Tom Schwarz pod jedną z pizzerii, w której świętował swoje urodziny, najpierw miał powalić swoją byłą partnerkę na ziemię, a po chwili jednym ciosem połamał jej w kilku miejscach szczękę.

Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie przeszła natychmiastową operację. Schwarzowi groziło nawet 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek zapadł wyrok i bokser może odetchnąć z ulga. W sądzie okręgowym Burg pod Magdeburgiem po pięciogodzinnej rozprawie usłyszał, że musi zapłacić jedynie grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca euro.

- Po obu stronach doszło do niewłaściwego postępowania - przyznał sędzia Winfried Leopold cytowany przez rnd.de.

Skąd takie słowa? Całe zajście miało rozpocząć się od kłótni pomiędzy byłą dziewczyną Schwarza a jego obecną żoną. 27-latek wkroczył zdecydowanie i finał okazał się fatalny w skutkach dla jego "ex".

Jak sędzia Lepolod argumentował decyzję? Przyznał, że nie było dowodów na to, że uraz, jakiego doznała, zagrażał życiu poszkodowanej. - Oświadczenia złożone na rozprawie głównej nie są do tego wystarczające - przyznał.

Dodatkowo wziął pod uwagę fakt, że "była" Schwarza po tym, jak ten ją odepchnął pod pizzerią, pobiegła za nim do samochodu. - Nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego za nim poszła - dodał sędzia, który przyznał, że poszkodowana "spór" chciała zakończyć "na własnych warunkach".

- Mój klient od początku żałował tego urazu - powiedział prawnik Schwarza Stefan Conen. - Moim zdaniem doszło do aktu samoobrony, ponieważ mój klient siedział w swoim Range Roverze i nie miał dokąd pójść. Ten wnioskował o uniewinnienie boksera.

Zobacz także:
Nowe informacje ws. Artura Walczaka
Potężny nokaut w wykonaniu mistrza świata. Sędzia musiał przerwać walkę

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×