Polska – Francja kursy i typy bukmacherskie na mecz LN'23 | 07.06.2023

Liga Narodów będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla reprezentacji Polski, szykującej się do pozostałych turniejów. Na inaugurację rozgrywek biało-czerwoni zmierzą się z Francuzami, z którymi niemal zawsze gra się ciężko.

Jakub Rzeźnicki
Jakub Rzeźnicki
siatkarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Polska – Francja kursy, typy, oferty bukmacherskie | 07.06.2023


Sezon klubowy już się zakończył, dlatego reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn skupia się już na kolejnych wyzwaniach. Pierwszym z nich będzie Liga Narodów. Wydaje się to być znakomita chwila do przetestowania różnych wariantów przez ważniejszymi turniejami. Na inaugurację Ligi Narodów biało-czerwoni powalczą z Francuzami, którzy są rywalem groźnym i niewygodnym.

Polska – Francja kursy bukmacherskie


Polacy wygrali ostatni mecz z Francuzami i to oni są wyraźnym faworytem w oczach bukmacherów. Kursy oferowane na zwycięstwo biało-czerwonych wynoszą w granicach 1.25. Typ na triumf Trójkolorowych to już około 4.00. Dysproporcja jest zatem mocno zauważalna.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 05/06/2023; oferta może ulec zmianie.

Polska – Francja typy bukmacherskie


Nikola Grbic postanowił na Ligę Narodów powołać aż czterech debiutantów. Wśród biało-czerwonych zabraknie wielu doświadczonych zawodników. Trudno wyrokować, jak spiszą się oni na tle ambitnych Francuzów. Gra na czyste zwycięstwo Polaków może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Polska – Francja oferty bukmacherskie


Biorąc pod uwagę fakt, że reprezentacja Polski do turnieju przystąpi w mocno rezerwowym składzie, można założyć, że rywalizacja z Francją będzie bardzo wyrównana, a o triumfach w poszczególnych setach zadecydują detale. W tej sytuacji atrakcyjnie prezentuje się typ Francja handicap setowy +1.5.

W trzech ostatnich meczach Polaków z Francuzami oglądaliśmy przynajmniej cztery sety. Trójkolorowi przystępują do rozgrywek Ligi Narodów z ambitnym planem zajęcia miejsca w pierwszej trójce. Z tego względu warto rozważyć grę: Będzie 4. set/Tak.

Polska – Francja statystyki


Aż trzy z ostatnich pięciu meczów reprezentacji Polski zakończyło się porażkami. Podopieczni trenera Grbicia polegli w finale Mistrzostw Świata z Włochami, a później przegrali też z Niemcami i Japonią w spotkaniach towarzyskich. Dużo lepszym bilansem mogą pochwalić się Francuzi. Trójkolorowi przegrali w ćwierćfinale Mistrzostw Świata z Włochami, ale wcześniej zanotowali aż dziewięć zwycięstw.


Polska – Francja wyniki


Porażki z Japonią czy Niemcami należy zrzucić na karb faktu, że szkoleniowiec zdecydował się na wystawienie wielu rezerwowych i starał się testować nowe schematy taktyczne. Podobnie mogą wyglądać pierwsze spotkania w Lidze Narodów.

Francuzi od czasu Mistrzostw Świata, w przeciwieństwie do Polaków, nie rozgrywali żadnych sparingów. Mecz z biało-czerwonymi będzie dla nich pierwszym starciem od 7 września 2022 roku.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×