Grecja - Łotwa kursy i typy bukmacherskie na Eurobasket kobiet | 16.06.2023

Za drużynami pierwszy dzień zmagań w Eurobaskecie kobiet. Już na samym początku nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich sprawiły Łotyszki, które pokonały Hiszpanię. W kolejnym spotkaniu reprezentantki tego kraju zmierzą się z Grecją.

Jakub Boroń
Jakub Boroń
Materiały prasowe / pixabay

Grecja - Łotwa kursy, typy, oferty bukmacherskie na mecz | 16.06.2023

Pierwszy dzień zmagań żeńskiego Eurobasketu dał wiele odpowiedzi w kontekście rzeczywistych faworytek całego turnieju. Nie można jeszcze wyciągać daleko idących wniosków, ale wygląda na to, że między innymi reprezentantki Łotwy mają ochotę na sprawienie niespodzianki. W pierwszym spotkaniu Łotyszki sensacyjnie ograły znacznie wyżej notowaną Hiszpanię.

Z kolei Grecja najprawdopodobniej pogrzebała swoje szanse na wyjście z grupy, ulegając Czarnogórze. Według bukmacherów był to jedyny rywal zbliżony poziomem do Greczynek, z którym mogły powalczyć o pełną pulę. Jednak niewykluczone, że również one pokuszą się o nieoczekiwane zwycięstwo. Początek spotkania Grecja - Łotwa w dzisiaj (16 czerwca) o godzinie 17:15.

Grecja - Łotwa kursy bukmacherskie


Eksperci wyraźnie określili, która drużyna ma większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu. Zdecydowanie niższy kurs zaproponowano na zwycięstwo Łotyszek; wynosi on około 1.24. Natomiast na wygraną reprezentantek Grecji współczynnik oscyluje w granicach 4.10. Te wysokie różnice w notowaniach jasno sugerują, która drużyna ma aktualnie większy potencjał kadrowy.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 16/06/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Grecja - Łotwa typy bukmacherskie


Łotwa to silna drużyna, która była wręcz typowana w kontekście walki o podium. Jednak nikt nie spodziewał się, że reprezentantki tego kraju już na samym początku sprawią aż taką niespodziankę. Rozegrały one fenomenalny mecz przeciwko Hiszpanii, podkreślając, że mają bardzo wysokie aspiracje. W tej sytuacji jedyną rozsądną opcją w spotkaniu z Grecją wydaje się obstawienie zwycięstwa Łotyszek.

Grecja - Łotwa oferty bukmacherskie

W tym meczu eksperci nie przewidują niespodziewanego rozstrzygnięcia i trudno się temu dziwić, patrząc na poprzednie mecze obu ekip. Bez problemu można zauważyć, że różnica potencjałów kadrowych jest naprawdę duża. Ponadto reprezentantki Łotwy przygotowały na Eurobasket znacznie wyższą formę. W tej sytuacji interesującym rozwiązaniem może być obstawienie wygranej Łotyszek różnicą nawet ponad 10 punktów - handicap Łotwa (-10.5).

Grecja - Łotwa statystyki


W pierwszym meczu Eurobasketu Greczynki przegrały z Czarnogórą 69:74. Najlepszymi zawodniczkami Grecji były Mariella Fasoula i Artemis Spanou, które zdobyły po 15 punktów. Z kolei Łotyszki pokonały Hiszpanię 67:63. Wielka w tym zasługa przede wszystkim Anete Šteinbergi, która zdobyła 22 punkty.

Grecja - Łotwa wyniki

Greczynki nie są w najlepszej formie. W ramach przygotowań do mistrzostw Europy rozegrały sześć spotkań. Tylko dwa z nich wygrały, pokonując niżej notowane reprezentacje Izraela i Chorwacji. Na samym Eurobaskecie uległy zbliżonej poziomem Czarnogórze, co znacznie komplikuje im szanse awansu z grupy.

Reprezentantki Łotwy podobnie zaliczyły sześć sparingów przed turniejem. W ich przypadku cztery zakończyły się zwycięstwami. Jednak, co najważniejsze, wysoka forma przyszła na sam Eurobasket, co potwierdziła wygrana z Hiszpanią.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×