Sukces naszych reprezentantów. Mamy kolejne bilety na igrzyska w Paryżu

Dobre informacje napłynęły z Turcji. Reprezentanci Polski w chodzie sportowym wywalczyli tam kwalifikację w nowej konkurencji olimpijskiej.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dawid Tomala (L), Katarzyna Zdziebło Instagram / dawidtomala_official/kasiaazdzz / Na zdjęciu: Dawid Tomala (L), Katarzyna Zdziebło
"Dawid Tomala i Katarzyna Zdziebło zdobywają kwalifikację olimpijską na IO Paryż 2024 dla kraju w rywalizacji sztafet mieszanych w chodzie sportowym na dystansie maratońskim" - poinformował w niedzielę (21.04) na swoim profilu na X PKOl.

Polscy chodziarze rywalizowali w konkurencji sztafet mieszanych podczas 4. Drużynowych Mistrzostw Świata w Chodzie, które odbywają się w Turcji.

Nasz kraj reprezentowały dwa duety: Polska I (Maher Ben Hlima, Olga Chojecka) i Polska II (Tomala, Zdziebło). Lepiej spisał się ten drugi, który zajął w zawodach 23. miejsce (z czasem 3:05:56).

Wystarczyło to jednak, żeby wywalczyć kwalifikację olimpijską dla Polski (nie jest imienna) na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 (w dniach 26 lipca - 11 sierpnia).

Sztafetę mieszaną na DMŚ w Antalyi wygrali Włosi (czas 2:56.45). Ben Hlima i Chojecka ukończyli rywalizację na 29. pozycji (czas 3:07.31). Sztafeta chodziarska na dystansie maratonu (42 195 m), która zastąpiła chód na 50 km, zadebiutuje w programie igrzysk w Paryżu.

Zobacz:
Wielka światowa afera? Mocne oświadczenie WADA
Postraszył Fajdka i Nowickiego. Najlepszy wynik od 16 lat!

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×