KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

CS Superliga. W trzech meczach decydowały detale. To była piękna reklama speedrowera

Niedziela upłynęła pod znakiem IV kolejki CS Superligi. Aż trzy spotkania kończyły się niewielkimi triumfami. Gigantyczne emocje miały miejsce w Lesznie, Wrocławiu i Poczesnej.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Zdjęcie z meczu Lwy Avia Częstochowa - Aseko Orzeł Gniezno Materiały prasowe / Kornel Orłowski / Zdjęcie z meczu Lwy Avia Częstochowa - Aseko Orzeł Gniezno

Na brak emocji w IV rundzie CS Superligi nikt nie miał prawa narzekać. Bardzo dużo działo się chociażby w Lesznie, gdzie gospodarze przegrali z ekipą z Torunia zaledwie jednym punktem 78:79.

Niemal identycznym rezultatem zakończył się pojedynek we Wrocławiu, gdzie miejscowa Hydro-Bud Szarża nieznacznie uległa Aseko Orłowi Gniezno (77:78).

Detale okazały się kluczowe również w meczu grupy B Mustang Żołędowo - Drwęca Kaszczorek. Przyjezdni przegrali tylko dwoma punktami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak się bawi Hubert Hurkacz. Wszystko "na luzie"

Zdecydowanie pokaźniejszy triumf odnotował Śląsk Świętochłowice. Aktualni mistrzowie Polski nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Lwów Avia Częstochowa (91:64).

W ostatnim niedzielnym meczu OS Omega Ostrów Wlkp. okazała się lepsza od Victorii Poczesna 84:75.

IV runda CS Superligi:

Grupa A
Leszno - Toruń

LKS SZAWER LESZNO: 78
11. Piotr Kupczyk (3,2,4,1,2*) 12+1
12. Jakub Ignyś (2*,-,2,-) 4+1
13. Hubert Kielaszewski (3,3*,4,3,4) 17+1
14. Bartosz Wojtal (1,1,-,-) 2
15. Mateusz Ludwiczak (1,2*,2,4,4,3) 16+1
16. Rafał Potoczny (1,2,1,1) 5
17. Ksawery Kielaszewski (4,4,4,2*,2) 16+1
18. Mikołaj Michalski (3,3,w) 6
19. Jacek Wleklik NS
20. Łukasz Rajewski NS

TSŻ SCHOENBERGER TORUŃ: 79
1. Remigiusz Burchardt (4,3*,3,3,3) 16+1
2. Jakub Kościecha (1,4,1,2) 8
3. Paweł Cegielski (4,2,3,2*,1) 12+1
4. Karol Krajewski (2,-,1,-) 3
5. Marcin Paradziński (3*,1,4,4,1) 13+1
6. Kosma Syrkowski (2*,4,2*,1) 9+2
7. Filip Kowalski NS
8. Jakub Sawiński (3,1,3,3) 10
9. Łukasz Marchlewski (4,w,4) 8
10. Jarosław Szeps NS

BIEG PO BIEGU:
1. Ksawery Kielaszewski, Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski, Rafał Potoczny 5:5 (5:5)
2. Remigiusz Burchardt, Piotr Kupczyk, Jakub Ignyś, Jakub Kościecha 5:5 (10:10)
3. Paweł Cegielski, Hubert Kielaszewski, Karol Krajewski, Bartosz Wojtal 4:6 (14:16)
4. Kosma Syrkowski, Marcin Paradziński, Rafał Potoczny, Mateusz Ludwiczak 3:7 (17:23)
5 Ksawery Kielaszewski, Hubert Kielaszewski, Paweł Cegielski, Jakub Sawiński 7:3 (24:26)
6. Jakub Kościecha, Mikołaj Michalski, Mateusz Ludwiczak, Marcin Paradziński 5:5 (29:31)
7. Łukasz Marchlewski, Remigiusz Burchardt, Piotr Kupczyk, Bartosz Wojtal 3:7 (32:38)
8. Ksawery Kielaszewski, Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski, Rafał Potoczny 5:5 (37:43)
9. Hubert Kielaszewski, Remigiusz Burchardt, Mateusz Ludwiczak, Jakub Kościecha 6:4 (43:47)
10. Piotr Kupczyk, Paweł Cegielski, Jakub Ignyś, Karol Krajewski 6:4 (49:51)
11. Marcin Paradziński, Hubert Kielaszewski, Ksawery Kielaszewski, Kosma Syrkowski 5:5 (54:56)
12. Mateusz Ludwiczak, Jakub Sawiński, Paweł Cegielski, Rafał Potoczny 5:5 (59:61)
13. Marcin Paradziński, Mikołaj Michalski, Jakub Kościecha, Piotr Kupczyk 4:6 (63:67)
14. Mateusz Ludwiczak, Remigiusz Burchardt, Mikołaj Michalski (W), Łukasz Marchlewski (W) 4:3 (67:70)
15. Łukasz Marchlewski, Mateusz Ludwiczak, Piotr Kupczyk, Paweł Cegielski 5:5 (72:75)
16. Hubert Kielaszewski, Remigiusz Burchardt, Ksawery Kielaszewski, Marcin Paradziński 6:4 (78:79)

Świętochłowice - Częstochowa

MS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE: 91
11. Szymon Kowalczyk (3,2,4,4,4) 17
12. Patryk Bielaczek (2*,3,3*,3) 11+2
13. Kamil Bielica (4,3*,4,4) 15+1
14. Kamil Bielaczek (3*,4,3*,3*,2) 15+3
15. Dawid Zając (4,2*,4,w,2) 12+1
16. Jakub Jajeśniak (3*,1,2,1) 7+1
17. Marcel Krzykowski (4,4,w,2) 10
18. Dawid Bas (4) 4
19. Igor Orłowski NS
20. Marcin Erbisz NS

LWY AVIA CZĘSTOCHOWA: 64
1. Sebastian Paruzel (4,4,3,2,4,3) 20
2. Bartłomiej Pawlik (1,-,1,-) 2
3. Tomasz Włodarczyk (2,2,1,1,2*,3) 11+1
4. Jakub Wybraniec (1,-,2,-) 3
5. Nikodem Mlek (3,1,3,1,w,1) 9
6. Marcel Gabor (2,2*,4,w,2,1) 11+1
7. Maksymilian Mączka (1,1,3*,3) 8+1

BIEG PO BIEGU:
1. Marcel Krzykowski, Jakub Jajeśniak, Marcel Gabor, Maksymilian Mączka 7:3 (7:3)
2. Sebastian Paruzel, Szymon Kowalczyk, Patryk Bielaczek, Bartłomiej Pawlik 5:5 (12:8)
3. Kamil Bielica, Kamil Bielaczek, Tomasz Włodarczyk, Jakub Wybraniec 7:3 (19:11)
4. Dawid Zając, Nikodem Mlek, Marcel Gabor, Jakub Jajeśniak 5:5 (24:16)
5 Marcel Krzykowski, Kamil Bielica, Tomasz Włodarczyk, Maksymilian Mączka 7:3 (31:19)
6. Sebastian Paruzel, Patryk Bielaczek, Dawid Zając, Nikodem Mlek 5:5 (36:24)
7. Kamil Bielaczek, Sebastian Paruzel, Szymon Kowalczyk, Tomasz Włodarczyk 6:4 (42:28)
8. Marcel Gabor, Maksymilian Mączka, Jakub Jajeśniak, Marcel Krzykowski (W) 2:7 (44:35)
9. Kamil Bielica, Kamil Bielaczek, Sebastian Paruzel, Bartłomiej Pawlik 7:3 (51:38)
10. Szymon Kowalczyk, Patryk Bielaczek, Jakub Wybraniec, Tomasz Włodarczyk 7:3 (58:41)
11. Kamil Bielica, Nikodem Mlek, Marcel Krzykowski, Marcel Gabor (W) 6:3 (64:44)
12. Dawid Zając, Maksymilian Mączka, Tomasz Włodarczyk, Jakub Jajeśniak 5:5 (69:49)
13. Szymon Kowalczyk, Kamil Bielaczek, Marcel Gabor, Nikodem Mlek 7:3 (76:52)
14. Sebastian Paruzel, Patryk Bielaczek, Nikodem Mlek (W), Dawid Zając (W) 3:4 (79:56)
15. Dawid Bas, Tomasz Włodarczyk, Dawid Zając, Nikodem Mlek 6:4 (85:60)
16. Szymon Kowalczyk, Sebastian Paruzel, Kamil Bielaczek, Marcel Gabor 6:4 (91:64)

Wrocław - Gniezno

HYDRO-BUD SZARŻA WROCŁAW: 77
11. Damian Wojczyński NS
12. Bartosz Grabowski (3*,t,3*,4,4) 14+2
13. Mateusz Pacek (3,3*,4,3,2) 15+1
14. Damian Natoński (1,t,1,3) 5
15. Mateusz Ślęzak (4,4,2,2,u) 12
16. Paweł Szkudlarek (3,2,3,1) 9
17. Wiktor Czerwiński (2*,4,2*,1) 9+2
18. Kamil Niemiec (4,2,4,2*,1) 13+1

ASEKO ORZEŁ GNIEZNO: 78
1. Mikołaj Reszelewski (2,4,3,1) 10
2. Paweł Kozłowski (t,2,2*,4,3) 11+1
3. Michał Nowak (2,2,1,-,2*) 7+1
4. Arkadiusz Szymański (4,3*,2,3*,3,4) 19+2
5. Łukasz Łaniecki (3,3,4,1) 11
6. Arkadiusz Graczyk (1,1,1,-) 3
7. Mikołaj Menz (4,w,4,2,4,3*) 17+1
8. Dariusz Bierniewicz NS
9. Borys Kołodziejski NS

BIEG PO BIEGU:
1. Mikołaj Menz, Paweł Szkudlarek, Wiktor Czerwiński, Arkadiusz Graczyk 5:5 (5:5)
2. Kamil Niemiec, Bartosz Grabowski, Mikołaj Reszelewski, Paweł Kozłowski (T) 7:2 (12:7)
3. Arkadiusz Szymański, Mateusz Pacek, Michał Nowak, Damian Natoński 4:6 (16:13)
4. Mateusz Ślęzak, Łukasz Łaniecki, Paweł Szkudlarek, Arkadiusz Graczyk 6:4 (22:17)
5 Wiktor Czerwiński, Mateusz Pacek, Michał Nowak, Mikołaj Menz (W) 7:2 (29:19)
6. Mateusz Ślęzak, Łukasz Łaniecki, Paweł Kozłowski, Bartosz Grabowski (T) 4:5 (33:24)
7. Mikołaj Reszelewski, Arkadiusz Szymański, Kamil Niemiec, Damian Natoński (T) 2:7 (35:31)
8. Mikołaj Menz, Paweł Szkudlarek, Wiktor Czerwiński, Arkadiusz Graczyk 5:5 (40:36)
9. Mateusz Pacek, Mikołaj Reszelewski, Paweł Kozłowski, Damian Natoński 5:5 (45:41)
10. Kamil Niemiec, Bartosz Grabowski, Arkadiusz Szymański, Michał Nowak 7:3 (52:44)
11. Łukasz Łaniecki, Mateusz Pacek, Mikołaj Menz, Wiktor Czerwiński 4:6 (56:50)
12. Mikołaj Menz, Arkadiusz Szymański, Mateusz Ślęzak, Paweł Szkudlarek 3:7 (59:57)
13. Paweł Kozłowski, Damian Natoński, Kamil Niemiec, Łukasz Łaniecki 5:5 (64:62)
14. Bartosz Grabowski, Arkadiusz Szymański, Mateusz Ślęzak, Mikołaj Reszelewski 6:4 (70:66)
15. Bartosz Grabowski, Paweł Kozłowski, Michał Nowak, Kamil Niemiec 5:5 (75:71)
16. Arkadiusz Szymański, Mikołaj Menz, Mateusz Pacek, Mateusz Ślęzak (U) 2:7 (77:78)

Grupa B
Żołędowo - Kaszczorek

ULKS MUSTANG ŻOŁĘDOWO: 78
11. Jakub Kuś (3,4,-,-) 7
12. Maciej Stefański (1,2,2,4,2*) 11+1
13. Arkadiusz Słysz (2,3*,w,w,3) 8+1
14. Radosław Morawiak (4,3*,4,4,4) 19+1
15. Michał Kastrau (4,4,4,3*,1) 16+1
16. Marcel Świątkowski (2,1,3,1) 7
17. Kamil Wilbrandt (1,4,-,-) 5
18. Tomasz Kastrau (1,1) 2
19. Zuzanna Klett (1,2) 3
20. Oskar Rzońca NS

DRWĘCA KASZCZOREK: 76
1. Dawid Jeziorek (-,1,-,-) 1
2. Bartosz Fryckowski (2,3,3,2*,1) 11+1
3. Borys Wojciechowski (3,1,4,2*,3) 13+1
4. Martin Katarzyński (1,-,-,w) 1
5. Szymon Rząd (2*,w,3*,3*,3,2*) 13+4
6. Bartłomiej Sikorski (4,3,2,4) 13
7. Kamil Kubicki (3*,2,4,3) 12+1
8. Łukasz Szpajda (4,2,w,2,4) 12
9. Łukasz Kędziora NS

BIEG PO BIEGU:
1. Bartłomiej Sikorski, Kamil Kubicki, Marcel Świątkowski, Kamil Wilbrandt 3:7 (3:7)
2. Łukasz Szpajda, Jakub Kuś, Bartosz Fryckowski, Maciej Stefański 4:6 (7:13)
3. Radosław Morawiak, Borys Wojciechowski, Arkadiusz Słysz, Martin Katarzyński 6:4 (13:17)
4. Michał Kastrau, Bartłomiej Sikorski, Szymon Rząd, Marcel Świątkowski 5:5 (18:22)
5 Kamil Wilbrandt, Arkadiusz Słysz, Kamil Kubicki, Borys Wojciechowski 7:3 (25:25)
6. Michał Kastrau, Bartosz Fryckowski, Maciej Stefański, Szymon Rząd (W) 6:3 (31:28)
7. Jakub Kuś, Radosław Morawiak, Łukasz Szpajda, Dawid Jeziorek 7:3 (38:31)
8. Kamil Kubicki, Marcel Świątkowski, Bartłomiej Sikorski, Zuzanna Klett 4:6 (42:37)
9. Radosław Morawiak, Bartosz Fryckowski, Arkadiusz Słysz (W), Łukasz Szpajda (W) 4:3 (46:40)
10. Borys Wojciechowski, Szymon Rząd, Maciej Stefański, Tomasz Kastrau 3:7 (49:47)
11. Bartłomiej Sikorski, Szymon Rząd, Zuzanna Klett, Arkadiusz Słysz (W) 2:7 (51:54)
12. Michał Kastrau, Kamil Kubicki, Borys Wojciechowski, Marcel Świątkowski 5:5 (56:59)
13. Radosław Morawiak, Szymon Rząd, Bartosz Fryckowski, Tomasz Kastrau 5:5 (61:64)
14. Maciej Stefański, Michał Kastrau, Łukasz Szpajda, Martin Katarzyński (W) 7:2 (68:66)
15. Łukasz Szpajda, Arkadiusz Słysz, Maciej Stefański, Bartosz Fryckowski 5:5 (73:71)
16. Radosław Morawiak, Borys Wojciechowski, Szymon Rząd, Michał Kastrau 5:5 (78:76)

Ostrów - Poczesna

OS OMEGA OSTRÓW WLKP.: 84
11. Krzysztof Jeryś (-,1,-,1) 2
12. Kacper Drozdowski (2,2*,3*,1) 8+2
13. Tomasz Bodył (3,3*,2*,3,1) 12+2
14. Michał Małecki (2*,-,3,-,3*) 8+2
15. Piotr Kasperczak (3,3,4,4,4) 18
16. Igor Domagała (4,1,-,1) 6
17. Jakub Stachowski (3*,4,3,2*) 12+2
18. Mariusz Małecki (w,4,4,4,4) 16
19. Artur Kurdyk NS
20. Dawid Lis (2*) 2+1

VICTORIA POCZESNA: 75
1. Sławomir Pawliczek (3*,2*,4,2*,3) 14+3
2. Patryk Lukas (4,-,1,-) 5
3. Arkadiusz Dudek (-,1,-,2*) 3+1
4. Daniel Kamionka (1,3,2,3,1) 10
5. Mateusz Złotnicki (4,1,4,3,2*) 14+1
6. Jakub Deska (2,2,4,1) 9
7. Braian Charbich (1,2,1,3) 7
8. Sandra Charbich NS
9. Alicja Hamara NS
10. Jan Knapiński (4,4,1,2*,2) 13+1

BIEG PO BIEGU:
1. Igor Domagała, Jakub Stachowski, Jakub Deska, Braian Charbich 7:3 (7:3)
2. Patryk Lukas, Sławomir Pawliczek, Kacper Drozdowski, Mariusz Małecki (W) 2:7 (9:10)
3. Jan Knapiński, Tomasz Bodył, Michał Małecki, Daniel Kamionka 5:5 (14:15)
4. Mateusz Złotnicki, Piotr Kasperczak, Jakub Deska, Igor Domagała 4:6 (18:21)
5 Jakub Stachowski, Tomasz Bodył, Braian Charbich, Arkadiusz Dudek 7:3 (25:24)
6. Jan Knapiński, Piotr Kasperczak, Kacper Drozdowski, Mateusz Złotnicki 5:5 (30:29)
7. Mariusz Małecki, Daniel Kamionka, Sławomir Pawliczek, Krzysztof Jeryś 5:5 (35:34)
8. Jakub Deska, Jakub Stachowski, Dawid Lis, Braian Charbich 5:5 (40:39)
9. Sławomir Pawliczek, Michał Małecki, Tomasz Bodył, Patryk Lukas 5:5 (45:44)
10. Mariusz Małecki, Kacper Drozdowski, Daniel Kamionka, Jan Knapiński 7:3 (52:47)
11. Mateusz Złotnicki, Tomasz Bodył, Jakub Stachowski, Jakub Deska 5:5 (57:52)
12. Piotr Kasperczak, Braian Charbich, Arkadiusz Dudek, Igor Domagała 5:5 (62:57)
13. Mariusz Małecki, Mateusz Złotnicki, Jan Knapiński, Krzysztof Jeryś 5:5 (67:62)
14. Piotr Kasperczak, Daniel Kamionka, Sławomir Pawliczek, Kacper Drozdowski 5:5 (72:67)
15. Mariusz Małecki, Michał Małecki, Jan Knapiński, Daniel Kamionka 7:3 (79:70)
16. Piotr Kasperczak, Sławomir Pawliczek, Mateusz Złotnicki, Tomasz Bodył 5:5 (84:75)

Zobacz także:
"Zmarzlik dominuje? Nie żartujcie". Memy po weekendzie z PGE Ekstraligą
PGE Ekstraliga. Eltrox Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław 38:52 (galeria)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×