KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

FPS Center, AMD i WePlay Holding otwierają Day Center dla pomocy ukraińskim dzieciom w Polsce

1 czerwca 2022 r., polskie studio gamingowe FPS Center, przy wsparciu firm AMD, Actina, WePlay Holding, SENET, MyFace i InstaLing, uruchamia projekt non-profit Day Center by AMD. Ma to na celu pomoc Ukraińcom w Polsce, głównie dzieciom i mamom.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Materiał prasowe/ WePlay Holding/ FPS Center, AMD i WePlay Holding otwierają Day Center Materiały prasowe / Materiał prasowe/ WePlay Holding/ FPS Center, AMD i WePlay Holding otwierają Day Center
Projekt Day Center by AMD będzie realizowany pod patronatem Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Centrum Koordynacji Kryzysowej przy Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Day Center by AMD zostanie otwarty 1 czerwca 2022 r. i będzie gościł wszystkich Ukraińców bezpłatnie do 30 czerwca 2022 r., codziennie w godz. 10.00-18.00. Centrum znajduje się w Warszawie, w studiu gamingowym FPS (Galeria Ursynów/I piętro, Al. KEN 36). Odwiedzający będą mogli bezpłatnie korzystać ze stanowisk komputerowych i gier, a także z pomocy ukraińskojęzycznego opiekuna (native speaker). Dzięki partnerom projektu z firmy SENET wszystkie komputery zostały za darmo wyposażone w jakościowe oprogramowanie na cały czas realizacji projektu. Młodzież będzie mogła wziąć udział w zabawach esportowych, delektować się przekąskami, wodą, napojami itp.

Organizatorzy projektu spodziewają się, że w ten sposób ułatwią Ukraińcom ich przymusowy wyjazd z domu i zaoferują im miejsce dla spotkań towarzyskich i odpoczynku.

ZOBACZ WIDEO: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Na zdjęciu: Marcin Czeczot, założyciel FPS Center. Zdjęcie: FPS Center Na zdjęciu: Marcin Czeczot, założyciel FPS Center. Zdjęcie: FPS Center
- Udostępniając nasze studio komputerowe, chcemy pomóc naszym siostrom i braciom z Ukrainy w wyzwaniach, które stoją przed nimi po przyjeździe do Polski. W FPS Center będą oni mogli w komfortowych warunkach poszukać mieszkania, nowej pracy, nauczyć się języka polskiego i załatwić sprawy urzędowe, mając do tego wsparcie w języku ukraińskim. Esportowe rozgrywki dla młodzieży, zorganizowane w ramach tej kampanii, będą również świetną okazją do integracji i odpoczynku w tym trudnym czasie. Nie byłoby to wszystko możliwe bez wsparcia społeczności esportowej oraz licznych partnerów, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu i pomogli dotrzeć do osób poszukujących tego rodzaju wsparcia. Cieszymy się, że nasze studio i najlepszy w Polsce sprzęt komputerowy stanie się realną pomocą dla naszych gości - powiedział Marcin Czeczot, założyciel FPS Center cytowany przez stronę weplayholding.
Alena Dalska-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding. Zdjęcie: WePlay Holding Alena Dalska-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding. Zdjęcie: WePlay Holding
- Mamy nadzieję, że ukraińska młodzież poczuje się trochę lepiej po wizycie w tym centrum i spędzeniu czasu z rówieśnikami, którzy znaleźli się w takiej samej sytuacji jak oni. Wspólne zainteresowania, podobnie jak gry wideo, zbliżają ludzi. Dlatego podjęliśmy tę inicjatywę z wielkim entuzjazmem, ponieważ wiele ukraińskich dzieci uwielbia esport. Świetnie, że teraz mają w Polsce miejsce, gdzie mogą spotkać się z osobami o podobnych zainteresowaniach i poznać wspólnotę. Również rodzice mają niesamowitą okazję, by spędzić czas ze swoimi dziećmi i dowiedzieć się więcej o ich hobby - mówi Alena Dalska-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding, która ze strony tej firmy kieruje projektem.

- Oczywiście, nigdzie nie jest tak jak w domu. Niemniej jednak takie projekty jak Day Center by AMD bardzo pomagają - kończy.

Przez cały miesiąc goście Day Center by AMD będą mogli spotykać się ze swoimi rówieśnikami, uczyć się języka polskiego razem z InstaLing, cieszyć się przyjazną atmosferą i angażować się w różne aktywności. Ponieważ jednym z głównych kierunków działalności centrum są gry wideo, które cieszą się dużą popularnością wśród ukraińskiej młodzieży, każdy chętny będzie miał możliwość zagrać w FIFA 22, DOTA 2, Roblox, League of Legends, Asseto Corsa i wiele innych gier.

Warto śledzić centrum prasowe WePlay Holding i strony internetowej Day Center by AMD, aby być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Rusza czwarty sezon WePlay Academy League. Sytuacja na świecie wymusiła ważną zmianę

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×