FPS Center, AMD i WePlay Holding otwierają Day Center dla pomocy ukraińskim dzieciom w Polsce

1 czerwca 2022 r., polskie studio gamingowe FPS Center, przy wsparciu firm AMD, Actina, WePlay Holding, SENET, MyFace i InstaLing, uruchamia projekt non-profit Day Center by AMD. Ma to na celu pomoc Ukraińcom w Polsce, głównie dzieciom i mamom.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Materiał prasowe/ WePlay Holding/ FPS Center, AMD i WePlay Holding otwierają Day Center Materiały prasowe / Materiał prasowe/ WePlay Holding/ FPS Center, AMD i WePlay Holding otwierają Day Center
Projekt Day Center by AMD będzie realizowany pod patronatem Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Centrum Koordynacji Kryzysowej przy Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Day Center by AMD zostanie otwarty 1 czerwca 2022 r. i będzie gościł wszystkich Ukraińców bezpłatnie do 30 czerwca 2022 r., codziennie w godz. 10.00-18.00. Centrum znajduje się w Warszawie, w studiu gamingowym FPS (Galeria Ursynów/I piętro, Al. KEN 36). Odwiedzający będą mogli bezpłatnie korzystać ze stanowisk komputerowych i gier, a także z pomocy ukraińskojęzycznego opiekuna (native speaker). Dzięki partnerom projektu z firmy SENET wszystkie komputery zostały za darmo wyposażone w jakościowe oprogramowanie na cały czas realizacji projektu. Młodzież będzie mogła wziąć udział w zabawach esportowych, delektować się przekąskami, wodą, napojami itp.

Organizatorzy projektu spodziewają się, że w ten sposób ułatwią Ukraińcom ich przymusowy wyjazd z domu i zaoferują im miejsce dla spotkań towarzyskich i odpoczynku.

ZOBACZ WIDEO: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Na zdjęciu: Marcin Czeczot, założyciel FPS Center. Zdjęcie: FPS Center Na zdjęciu: Marcin Czeczot, założyciel FPS Center. Zdjęcie: FPS Center
- Udostępniając nasze studio komputerowe, chcemy pomóc naszym siostrom i braciom z Ukrainy w wyzwaniach, które stoją przed nimi po przyjeździe do Polski. W FPS Center będą oni mogli w komfortowych warunkach poszukać mieszkania, nowej pracy, nauczyć się języka polskiego i załatwić sprawy urzędowe, mając do tego wsparcie w języku ukraińskim. Esportowe rozgrywki dla młodzieży, zorganizowane w ramach tej kampanii, będą również świetną okazją do integracji i odpoczynku w tym trudnym czasie. Nie byłoby to wszystko możliwe bez wsparcia społeczności esportowej oraz licznych partnerów, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu i pomogli dotrzeć do osób poszukujących tego rodzaju wsparcia. Cieszymy się, że nasze studio i najlepszy w Polsce sprzęt komputerowy stanie się realną pomocą dla naszych gości - powiedział Marcin Czeczot, założyciel FPS Center cytowany przez stronę weplayholding.
Alena Dalska-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding. Zdjęcie: WePlay Holding Alena Dalska-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding. Zdjęcie: WePlay Holding
- Mamy nadzieję, że ukraińska młodzież poczuje się trochę lepiej po wizycie w tym centrum i spędzeniu czasu z rówieśnikami, którzy znaleźli się w takiej samej sytuacji jak oni. Wspólne zainteresowania, podobnie jak gry wideo, zbliżają ludzi. Dlatego podjęliśmy tę inicjatywę z wielkim entuzjazmem, ponieważ wiele ukraińskich dzieci uwielbia esport. Świetnie, że teraz mają w Polsce miejsce, gdzie mogą spotkać się z osobami o podobnych zainteresowaniach i poznać wspólnotę. Również rodzice mają niesamowitą okazję, by spędzić czas ze swoimi dziećmi i dowiedzieć się więcej o ich hobby - mówi Alena Dalska-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding, która ze strony tej firmy kieruje projektem.

- Oczywiście, nigdzie nie jest tak jak w domu. Niemniej jednak takie projekty jak Day Center by AMD bardzo pomagają - kończy.

Przez cały miesiąc goście Day Center by AMD będą mogli spotykać się ze swoimi rówieśnikami, uczyć się języka polskiego razem z InstaLing, cieszyć się przyjazną atmosferą i angażować się w różne aktywności. Ponieważ jednym z głównych kierunków działalności centrum są gry wideo, które cieszą się dużą popularnością wśród ukraińskiej młodzieży, każdy chętny będzie miał możliwość zagrać w FIFA 22, DOTA 2, Roblox, League of Legends, Asseto Corsa i wiele innych gier.

Warto śledzić centrum prasowe WePlay Holding i strony internetowej Day Center by AMD, aby być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Rusza czwarty sezon WePlay Academy League. Sytuacja na świecie wymusiła ważną zmianę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×