To koniec epoki w polskim CS:GO - "minir0x" opuszcza AGO

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Mikołaj “minir0x” Michałków
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Mikołaj “minir0x” Michałków
zdjęcie autora artykułu

Po ponad pięciu latach spędzonych w słynnym Gnieździe, Mikołaj “minir0x” Michałków opuszcza szeregi AGO, w którym spędził ponad 5 lat.

W tym artykule dowiesz się o:

"minir0x" dołączył do Jastrzębi we wrześniu 2017 roku i od tej pory bez przerwy zajmował się prowadzeniem kolejnych iteracji utytułowanej organizacji.

W trakcie pracy w AGO Michałków poprowadził organizację m.in. do wicemistrzostwa Worlds Electronic Sports Games 2018. Na koncie szkoleniowca znalazły się jeszcze tytuły ESL Mistrza Polski i zwycięstwa w Polskiej Lidze Esportowej, a także występy w prestiżowej ESL Pro League, w której AGO zagrało na początku 2022 roku.

Nie da się jednak ukryć, że ostatnie sezony nie były łaskawe dla trenera i jego podopiecznych. Mimo dość udanego 2021 roku drużyna uległa gruntownej przebudowie i przez długi czas borykała się z problemem braku tożsamości. Częste rotację młodych zawodników nie przynosiły rozwiązań i dopiero w drugiej połowie sezonu Jastrzębie zaczęły wracać na znajome tory.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Do składu powrócił Michał "snatchie" Rudzki, a organizacja postawiła na doświadczenie. Początkowo wyniki składu były co najmniej zadowalające, lecz wszystko posypało się pod koniec jesiennego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Przedwczesna porażka w fazie play-off zakończyła marzenia Jastrzębi o powrocie na tron polskiej sceny.

Rozbrat Michałkowa z organizacją to z pewnością zapowiedź sporych zmian, które czekają nas w najbliższych tygodniach. Na kogo postawi AGO, czy zdecyduje się na polski czy zagraniczny roster i w jakim kierunku poprawdzi drużynę nowy szkoleniowiec? O tym wszystkim przekonamy się już niebawem.

Czytaj także:  - Wirtualny 24-godzinny wyścig Le Mans wyłącznie w Sportklubie!Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski wyróżnieni. Polacy w prestiżowym gronie

Źródło artykułu: AGO Esport
Komentarze (0)